Latvijas U-16 basketbolisti Eiropas čempionātā centīsies tikt pie pirmās uzvaras

FOTO: basket.lv

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase šodien Itālijas pilsētā Udīnē aizvadīs otro spēli Eiropas kadetu čempionātā, spēkojoties ar vienaudžiem no Spānijas.

B apakšgrupas mačs sāksies plkst.22 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) oficiālajam "YouTube" kanālam.

Latvijas izlasei turnīrs iesākās neveiksmīgi, jo ar 56:76 tika atzīts Izraēlas pārākums, tikmēr spāņi A apakšgrupā savā pirmajā spēlē ar 61:57 pārspēja Maķedonijas izlasi. Spānijas kadetu izlase ir pērnā gada Eiropas vicečempione.

Svētdien plkst.19.45 būs spēkošanās ar vienaudžiem no Ziemeļmaķedonijas.

Astotdaļfinālā B grupas četrinieks tiksies ar A grupas vienībām (Horvātija, Vācija, Itālija, Krievija). Uzvarētāji turpinās cīņu par 1.-8.vietu, zaudētāji par 9.-16.vietu. Piecas labākās komandas nodrošinās vietu nākamā gada U-17 Pasaules kausā.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Agra Galvanovska vadītā komanda šovasar kopumā aizvadīja desmit pārbaudes spēles. Tika piedzīvoti pa diviem zaudējumiem Polijas un Krievijas komandām, pa uzvarai un zaudējuma bija pret Somiju un Igauniju, bet pa vienai neveiksmei bija pret Lietuvu un Vāciju.

Iepriekšējos divus gadus latvieši sasniedza ceturtdaļfinālu un ieņēma astoto vietu. Kopš neatkarības atgūšanas Latvijas kadetu komandas labākais sasniegums bija otrā vieta, kas galvenā trenera Jāņa Gailīša vadībā tika izcīnīta četrās Latvijas pilsētās notikušajā turnīrā 2014.gada vasarā.

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalās U-19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās grupās. Tiesa, U-20 un U-18 basketbolisti zaudēja vietu elitē.

Latvijas U-16 kadetu basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātā:

Valters Briedis ("Ādaži"), Rihards Teirumnieks, Kristaps Arbidāns (abi - "Ezerzeme"), Otto Fārenhorsts, Aleksis Gedrovics (abi - "Rīga"/DSN), Freds Bagatskis ("Valencia", Spānija), Edgars Bērziņš, Raivo Butirins (abi - "Rīga"/"Ķeizars"), Edvards Struža, Dāvids Grīnbergs (visi - BS "Rīga"), Dāvis Skreivers ("Jēkabpils"/"Līvāni"), Ričards Kļanskis ("Orlandina", Itālija).

Uz augšu