Latvijas U-16 basketbolisti uzvar igauņus, turpinot cīņu par palikšanu augstākajā divīzijā

Kristaps Arbidāns.

FOTO: Latvijas Basketbola savienība

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase piektdien Itālijas pilsētā Udīnē Eiropas kadetu čempionāta pusfinālā par 13.-16.vietu ar rezultātu 71:62 (17:12, 17:10, 20:11, 17:29) pārspēja vienaudžus no Igaunijas.

Sestdien Latvijas jaunie basketbolisti mačā ar vāciešiem cīnīsies par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

Latvijas kadetu izlasē ar 17 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Kristaps Arbidāns, bet pa desmit punktiem guva Otto Fārenhorsts un Ričards Kļanskis.

Tikmēr pretiniekiem 17 punktus guva igauņu basketbola leģendas Aivara Kūsmā dēls Kaspars.

Latvijas jaunie basketbolisti bija vadībā teju visu maču, vienubrīd iekrājot 24 punktu pārsvaru, taču uz mača beigām pretinieki nedaudz pietuvojās rezultātā. Zaudēto cīņu zem groziem un vairāk iekrātās piezīmes latvieši kompensēja ar labāku metienu precizitāti.

Latvijas jaunatnes vīriešu basketbola izlases šogad Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā bija zaudējušas 19 spēlēs pēc kārtas, bet piektdien kadeti pārtrauca neveiksmju joslu.

Latvijas izlasei turnīrs iesākās neveiksmīgi, jo tika piedzīvoti zaudējumi visās apakšgrupas spēlēs. Pirmajā ar 56:76 atzīts Izraēlas pārākums, otrajā ar 51:87 piedzīvota sagrāve pret Spāniju, bet noslēdzošajā mačā ar 53:64 zaudēts Ziemeļmaķedonijas izlasei. Savukārt astotdaļfinālā ar 62:82 zaudēts Itālijai, bet ceturtdaļfināla spēlē par 9.-16.vietu ar 63:93 kapitulēts Lietuvai.

Tikmēr Igaunijas izlase C apakšgrupā ierindojās pēdējā vietā. Pirmajā spēlē ar 56:94 zaudēts Lietuvas izlasei, tālāk - 63:68 pret Slovēniju, bet noslēdzošajā grupu turnīra spēlē ar 47:84 piedzīvota sagrāve pret Turciju. Astotdaļfinālā igauņi ar 44:70 zaudēja Francijai, bet cīņā par 9.-16.vietu ar 53:83 atzīts Izraēlas pārākums.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Agra Galvanovska vadītā komanda šovasar kopumā aizvadīja desmit pārbaudes spēles. Tika piedzīvoti pa diviem zaudējumiem Polijas un Krievijas komandām, pa uzvarai un zaudējuma bija pret Somiju un Igauniju, bet pa vienai neveiksmei bija pret Lietuvu un Vāciju.

Iepriekšējos divus gadus latvieši sasniedza ceturtdaļfinālu un ieņēma astoto vietu. Kopš neatkarības atgūšanas Latvijas kadetu komandas labākais sasniegums bija otrā vieta, kas galvenā trenera Jāņa Gailīša vadībā tika izcīnīta četrās Latvijas pilsētās notikušajā turnīrā 2014.gada vasarā.

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalās U-19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās grupās. Tiesa, U-20 un U-18 basketbolisti zaudēja vietu elitē.

Latvijas U-16 kadetu basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātā:

Valters Briedis ("Ādaži"), Rihards Teirumnieks, Kristaps Arbidāns (abi - "Ezerzeme"), Otto Fārenhorsts, Aleksis Gedrovics (abi - "Rīga"/DSN), Freds Bagatskis ("Valencia", Spānija), Edgars Bērziņš, Raivo Butirins (abi - "Rīga"/"Ķeizars"), Edvards Struža, Dāvids Grīnbergs (visi - BS "Rīga"), Dāvis Skreivers ("Jēkabpils"/"Līvāni"), Ričards Kļanskis ("Orlandina", Itālija).

Uz augšu