Vēl ieilgs lēmuma pieņemšana par Daugavas stadiona ledus halles projektētāju

LETA
Vēl ieilgs lēmuma pieņemšana par Daugavas stadiona ledus halles projektētāju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Daugavas" stadions
"Daugavas" stadions Foto: Edijs Pālens/LETA

Lai gan šodien bija plānots pasludināt uzvarētāju iepirkumā par Daugavas stadiona ledus halles projektēšanu, tas tomēr nenotiks, jo viens no pretendentiem ir nerezidents un komisijai jāsagaida izziņa no tā par nodokļu parādu neesamību, aģentūrai LETA norādīja VSIA "Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions"" valdes loceklis Guntis Zālītis.

No pieciem pretendentiem izvirzītajiem nosacījumiem atbilduši divi, no tiem arī kāds nerezidents. Zālītis skaidroja, ka komisijai jāsagaida izziņa no nerezidenta par nodokļu parādu neesamību, lai pieņemtu galīgo lēmumu par iepirkuma uzvarētāju.

"Ja rezidentiem to paši varam apskatīt, tad nerezidentiem desmit dienu laikā ir jāiesniedz šī izziņa un, ja viss būs kārtībā, tad paziņosim uzvarētāju," pastāstīja Zālītis.

Viņš uzsvēra, ka pārējā dokumentācija ir kārtībā un iepirkuma procesa noslēgšanai nepieciešama tikai šī izziņa. Tāpat Zālītis minēja, ka šī persona iepriekš bijusi atsaucīga un atbildes uz jautājumiem sniegusi pāris darba dienu laikā, kas liek domāt, ka arī izziņas saņemšana varētu prasīt mazāk laika.

Kā vēstīts, Latvijas Hokeja federācija (LHF) iepriekš norādījusi, ka nav pilnīgas pārliecības, ka 2021.gadā Rīgā notiks pasaules čempionāts, kuru paredzēts rīkot kopā ar Baltkrieviju, ziņoja portāls TVNET. Problēmas saistītas ar treniņhalli, kas līdz 2021.gada sākumam jāuzbūvē pie Daugavas stadiona.

Starp LHF un Baltkrievijas pusi februārī tika parakstīts sadarbības līgums par 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanu. Tas paredz, ka vienas apakšgrupas komandas sacentīsies Rīgā, bet otras spēlēs Minskā. Izslēgšanas mači un cīņas par medaļām notiks Baltkrievijā.

Komentējot šīs bažas, "Daugavas stadiona" valdes loceklis Zālītis iepriekš aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka visus paredzētos objektus izdosies uzbūvēt līdz 2021.gada izskaņai. "Pirmais iepirkums noslēdzās bez rezultāta, jo pieteicās tikai viens neatbilstošs pretendents. Nedaudz samazinājām prasības, tāpēc tagad visam vajadzētu būt kārtībā. Kopējās halles būvniecības izmaksas ir 10,5 miljoni eiro. Gala projektēšanas un būvniecības process ilgs 18 mēnešus," iepriekš skaidroja Zālītis.

Kā iepriekš vēstīja portāls "Tvnet", ja tomēr, ja kādu neparedzētu apstākļu dēļ tomēr būvniecība aizkavējas, tad tā obligāti jāpabeidz līdz 2022.gada beigām. Pretējā gadījumā Latvijai jāatmaksā Eiropas Savienības (ES) finansējums 37 miljonu eiro apmērā.

Tāpat portāls vēstīja, ka Daugavas stadiona halle ekspluatācijā jānodod līdz 2021.gada februārim, lai to varētu izmantot čempionāta vajadzībām. Ja ēkas uzcelšanai paredzēti 18 mēneši, tad līgums ar halles būvnieku jānoslēdz vēlākais šā gada septembrī.

Latvija pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Plānots, ka 2021.gada pasaules čempionāts hokejā Rīgā un Minskā sāksies 7.maijā un ritēs līdz 23.maijam.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu