"TTT Rīga" pievienojas šovasar WNBA draftētā Hafa

Megana Hafa

FOTO: Publicitātes foto

Basketbola klubs "TTT Rīga" vienojies ar koledžas basketbola zvaigzni uzbrucēju Meganu Hafu, kuru šogad WNBA draftā ar 26. numuru izvēlējās Ņujorkas "Liberty", TVNET Sports informē klubs. 

Šogad WNBA jauno spēlētāju izvēles ceremonijā Hafu (Megan Huff) ar 26. numuru draftēja "Liberty". Tomēr Ņujorkas komandā 23 gadus vecā basketboliste neaizvadīja nevienu spēli. Četras dienas pirms regulārās sezonas sākuma "Liberty" uzbrucēju no sastāva atskaitīja.

"Esmu patīkami satraukta sākt piedzīvojumu ar "TTT Rīga". Rīga ir lieliska pilsēta, un šī ir izcila iespēja pārstāvēt to Eirolīgā. Esmu daudzpusīga spēlētāja un spēju izstiept pretinieču aizsardzību. "TTT Rīga" pagājusī sezona bija fantastiska, un nevaru vien sagaidīt, kad varēšu palīdzēt gūt panākumus šajā sezonā,” pievienošanos Latvijas čempionēm komentēja Hafa.

"Megana ir universāla garā spēlētāja, kas spēj darboties vairākās pozīcijās. Viņa ir tehniska, kā arī var izstiept pretinieču aizsardzību. Esam saņēmuši labas atsauksmes no NCAA treneriem par viņas personiskajām īpašībām, tāpēc ceram, ka Megana ātri iekļausies mūsu komandā un parādīs savas labākās spējas,” amerikānietes spēcīgās īpašības raksturo "TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Zībarts. "Viņa ir daudzpusīga - labi spēlē situācijās ar seju pret grozu, kā arī spēj iemest no distances un doties caurgājienos. Tāpat viņa var apspēlēt pretinieces groza tuvumā. Iecerēts, ka Megana darbosies vairākās pozīcijās, galvenokārt spēka uzbrucējas. WNBA pirmssezonas treniņnometnē viņa spēlēja arī kā trešais numurs. Tā noteikti ir viena no mūsu sastāva komplektācijas prioritātēm, lai spēlētāja var darboties vairākās pozīcijās. NCAA viņa bija piektais numurs,” Meganas universitāti komentēja Zībarts.

Vidusskolā talantīgā sportiste spēlēja ne tikai basketbolu, bet arī volejbolu. Pēdējā vidusskolas gadā ziņu aģentūra "Associated Press" Hafu izvēlējās Vašingtonas štata simboliskajā izlasē. Pirmos divus gadus NCAA uzbrucēja aizvadīja Havaju salās, turklāt abās sezonās viņa tika atzīta par "Big West" konferences labāko sesto spēlētāju. Havaju universitātē 190 centimetrus garā sportiste pārstāvēja arī volejbola komandu, kur kopumā aizvadīja 23 spēles. Tomēr otrajā gadā viņa izlēma koncentrēties tikai basketbolam.

Pēc veiksmīga snieguma Havaju salās Hafa pārgāja uz Jūtas universitāti. NCAA noteikumu dēļ basketbolistei vienu gadu ("Redshirt year") nācās iztikt bez spēļu prakses. Jaunajā komandā amerikāniete strauji progresēja, treneru un žurnālistu vērtējumā divreiz tiekot izvēlētai spēcīgās "Pac-12" konferences pirmajā simboliskajā izlasē.

Noslēdzošajā gadā Jūtā Hafa vidēji spēlē guva 19,6 punktus (4. vieta konferencē), kā arī izcīnīja 9,9 atlēkušās bumbas (2. vieta). 17 no 30 spēlēm uzbrucēja izcēlās ar "double-double". Viņa realizēja 37% (50/135) tālmetienu, kā arī iemeta 84,3% (113/134) soda metienu. Hafas universitāti apliecina 2018./19. gada sezona, kur "Pac-12" konferencē viņa bija starp labākajām 15 basketbolistēm punktos, atlēkušajās bumbās, bloķētajos metienos, pārtvertajās piespēlēs, kā arī tālmetienu, soda metienu un kopējā metienu precizitātē.

Šovasar Megana kopā ar WNBA spēlējušajām Lineju Hārperi, Aleksu Pītersoni un Sjerru Budriku pārstāv nesen jūlijā dibināto "Force 10" 3x3 basketbola komandu. Tā ir pirmā profesionālā 3x3 basketbola sieviešu komanda, kuras galvenais mērķis ir kvalificēties 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, kur šis sporta veids iekļauts pirmo reizi. Vērts pieminēt, ka rīkotajos “Red Bull 3x” turnīros Denverā un Sietlā "Force 10" svinēja uzvaru.

Pirmo Eirolīgas spēli "TTT Rīga" aizvadīs 16. oktobrī "Elektrum Olimpiskajā centrā" pret 2015. gada Eirolīgas čempioni un divpadsmitkārtējo Čehijas labāko komandu Prāgas USK. Nākamajā nedēļā "TTT Rīga" basketbolistes dosies pirmajā izbraukumā, kur tiksies ar Beļģijas labāko komandu "Castors Braine", bet 30. oktobrī Latvijas čempiones aizvadīs otro mājas spēli pret trīskārtējo Eirolīgas uzvarētāju no Francijas "Bourges Basket".

"TTT Rīga" ir astoņpadsmitkārtējas Latvijas čempiones (1992-1993, 1995, 2001-2005, 2007, 2008, 2010-2011, 2014-2019), Latvijas-Igaunijas līgas čempiones (2014-2018), Latvijas, Igaunijas, Lietuvas līgas čempiones (2019), Austrumeiropas līgas čempiones (2016, 2019), Eiropas kausa “Top 16” komanda (2016, 2017, 2018), kā arī Eirolīgas "Top 8" komanda (2019).

Uz augšu