Arī Samoilovs/Šmēdiņš un ar uzvaru sāk Pasaules tūres posmu Jūrmalā

Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs
Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs Foto: Vadims Morozovs

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš piektdien ar uzvaru sāka dalību Pasaules tūres triju zvaigžņu turnīrā, kas pirmo gadu norisinās Majoru pludmalē Jūrmalā.

Turnīra otrie numuri Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs savā B grupas pirmajā spēlē ar 2-0 (21:19, 21:13) uzvarēja poļus Martinu Hinjeviču/Mihalu Koricki, kuriem Jūrmalā piešķirts 31.numurs.

Precīzāk uzbrukumā pirmā seta ievadā darbojās poļi, panākot 7:4, bet brīdi vēlāk pēc Samoilova bloka un veiksmīgās darbības uzbrukumā, rezultāts kļuva neizšķirts 8:8.

Atgriežoties pēc tehniskā pārtraukuma, Samoilova neprecīzais bloks un pretinieku veiksmīgais uzbrukums rezultātu aizvien saglabāja neizšķirtu - 14:14, bet pēc dinamiskas izspēles, poļi ieguva minimālu pārsvaru 17:16. Latvijas duets uzreiz pēc tam pieprasīja pārtraukumu, bet atgriežoties laukumā, lieliski nospēlēja seta galotnē, izcīnot uzvaru ar rezultātu 21:19.

Otrā seta sākumā lieliski uzbrukumā darbojās Latvijas duets, panākot drošu vadību 6:1, bet brīdi vēlāk Samoilova netveramā serve uz rezultāta tablo jau vēstīja 10:4. Turpinājumā Samoilovs/Šmēdiņš pieļāva dažas kļūdas, tomēr izdevās arī precīzi uzbrukt, noturot četru punktu pārsvaru - 16:12.

Drīz vien pārsvars pieauga līdz +7 (19:12), bet brīdi vēlāk Šmēdiņš ar netveramu servi panāca 21:13. Visā mačā Latvijas duets guva uzvaru ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:13).

Šajā pašā laukumā pirms Samoilova/Šmēdiņa mača uzvaru izcīnīja Pļaviņš/Točs, kuri Jūrmalā izlikti ar pirmo numuru. Viņi A grupas mačā ar 2-1 (19:21, 21:15, 15:6) pārspēja jaunos igauņus Timo Anderu Lehmusu/Mertu Tammearu, kuri saņēmuši 32.numuru.

Zīmīgi, ka Igaunijas duets ceturtdien kvalifikācijas otrajā kārtā ar rezultātu 2-1 (21:15, 17:21, 18:16) pieveica citu Latvijas pāri Tomu Šmēdiņu/Haraldu Regžu.

Iepriekš turnīrā zaudējumus pamatturnīra pirmajās spēlēs piedzīvoja Latvijas dueti Šmēdiņš/Regža un Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs. Pirmais no tiem turnīrā izlikts ar 26.numuru, bet G grupas pirmajā mačā ar rezultātu 0:2 (13:21, 17:21) piekāpās Beļģijas duetam Drīsam Kokelkorenam/Tomam van Vallem, kuri izlikti ar septīto numuru.

Tikmēr Samoilovs/Solovejs sacensībās startē ar organizatoru speciālo ielūgumu un savā pirmajā spēlē F apakšgrupas spēlē ar rezultātu 1:2 (14:21, 21:16, 7:15) piekāpās amerikāņiem Viljamam Kolinskim/Mailsam Evansam, kuriem ticis 11.numurs.

Kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā Rūdolfs Stankevičs/Artūrs Rinkevičs, kuri atlasē bija izlikti ar 19.numuru, ar 0-2 (16:21, 14:21) piekāpās vāciešiem Dirkam Vestfālam/Lukasam Pfrečneram, kuriem kvalifikācijā ir 14.numurs, Dāvis Nātriņš/Gints Antoms, kuriem bija 18.numurs, ar 1-2 (21:17, 14:21, 11:15) cieta neveiksmi pret norvēģiem Sveinu Odmunnu Solhaugu/Kristianu Jergensenu Rūdu, kuri atlasē saņēma 15.numuru, bet Oskars Puga/Jānis Kuprašovs, kuriem bija 22.numurs, ar 0-2 (16:21, 17:21) atzina ar 11.numuru izlikto čehu Davida Lenca/Filipa Habra pārākumu

Visi Latvijas dueti spēles aizvadīs centrālajā jeb pirmajā laukumā.

Pirmās spēles uzvarētāji, kas jau būs nodrošinājuši vietu izslēgšanas mačos, grupā aizvadīs savstarpējo spēli par tiesībām uzreiz iekļūt izslēgšanas maču turnīra otrajā kārtā, bet zaudētāji - par tiesībām turpināt turnīru izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Uz pamatturnīra spēlēm, kas tiks aizvadītas 23.augustā un uz izslēgšanas spēlēs 24. un 25.augustā biļetes ir iespējams iegādāties "Beachvolley.jurmala.lv".

Pludmales volejbolisti turnīrā cīnās par naudas balvām 75 000 dolāru vērtībā - uzvarētāji saņems naudas laimestu 10 000 dolāru vērtībā, kā arī tiks pie 600 punktiem 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Pasaules tūres posms Latvijā norisinās pirmoreiz.

Sākot ar 2014.gadu, Jūrmalā norisinājušās augsta ranga Eiropas mēroga sacensības, 2017.gadā uzņemot Eiropas čempionāta finālturnīru.