Mūžībā devies izcilais bobsleja kamanu konstruktors Arvīds Miezis

Ilustratīvs attēls. FOTO: Ieva Lūka/LETA

Augusta nogalē savā 84. dzīves gadā mūžībā devies viens no visu laiku izcilākajiem latviešu bobsleja kamanu konstruktoriem Arvīds Miezis, informē Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Viņš iesaistījās bobsleja kamanu būvēšanā un dizainēšanā jau 1983.gadā un darbojās šajā jomā līdz pat 2014.gadam. 

Ar Mieža konstruētājām četrinieku kamanām Jāņa Ķipura komanda ieguva bronzas medaļas Kalgari ziemas olimpiskajās spēlēs. Mieža četrinieka bobā Eiropas čempiona titulu ieguvis Sandis Prūsis, divniekos savulaik pirmā medaļa pasaules čempionātu mērogā Zintim Ekmanim, sestā vieta Jāņa Miņina divniekam Turīnas ziemas olimpiskajās spēlēs.

"Arvīds ir Latvijas bobsleja leģenda ar lielo burtu," tā savulaik aprakstam par Arvīdu Miezi "Talsu Vēstīs" konstruktoru raksturojis tagadējais izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Arvīds Miezis (dzimis 1935.g 25.augustā - miris 2019.gada 21.augustā) pasaulē nāca Baškīrijā, netālu no Ufas, kur agrāk atradās latviešu kolonija. Viņa vectēvs uz Baškīriju aizbrauca 19.gadsimta beigās.

Vēlāk atgriezies Latvijā, Arvīds Miezis strādāja RAF autorūpnīcā par inženieri izgatavotāju un tieši viņš izstrādāja labi pazīstamā RAF mikroautobusa dizainu.

1983.gadā Latvijas bobsleja aizsācējs Rolands Upatnieks uzaicināja Miezi uz bobsleju, lai piedalītos bobsleja kamanu izstrādāšanā un šim darbam Arvīds nodevās vairāk nekā 30 gadus. Bobus konstruējis gan Polimēru un mehānikas institūtā, gan Laucienes darbnīcā, vēlāk pārcēlies uz dzīvi Talsos.

Uz augšu
Back