"TTT Rīga" pievienojas WNBA spēlējusī U17 un U19 pasaules čempione Hārpere

FOTO: Publicitātes foto

Basketbola klubam "TTT Rīga" pievienojusies saspēles vadītāja Lineja Hārpere, kura 2018. gadā pārstāvēja WNBA klubu Čikāgas "Sky". Kopā ar ASV jauniešu izlasēm viņa ir uzvarējusi pasaules čempionātos U17 un U19 vecuma grupās.

24 gadus vecā Lineja Hārpere (Linnae Harper) 2018. gada WNBA draftā netika izvēlēta, bet vēlāk sevi apliecināja dzimtās Čikāgas komandas treniņnometnē un tika pie iespējas aizvadīt sezonu "Sky" sastāvā, kur saspēles vadītāja 24 spēlēs vidēji pavadīja vien 6,1 minūti, gūstot divus punktus un vienu rezultatīvu piespēli.

Pirms profesionālās karjeras Hārpere vidusskolas laikā tika izvēlēta prestižajai "McDonald's All-American" spēlei, kur piedalās labākas vidusskolnieces no ASV. Viņa arī spēlēja vairākās jauniešu izlasēs, izcīnot zelta medaļas pasaules čempionātā gan U17, gan U19 vecuma grupās.

Pirmos divus gadus NCAA viņa pārstāvēja spēcīgo Kentuki universitāti. Tomēr 2015. gadā izlēma pārcelties uz "Ohio State" universitātes komandu. Pēdējā sezonā NCAA viņa 35 spēlēs vidēji guva 14,4 punktus, 8,4 atlēkušās bumbas, 2,7 piespēles un 2,2 pārtvertas bumbas. 2018. gadā saspēles vadītāja tika izvēlēta "Big-Ten" konferences otrajā simboliskajā izlasē, kā arī pirmajā aizsardzības izlasē.

Komandas galvenais treneris Mārtiņš Zībarts raksturoja jauno papildinājumu: "Lineja ir fiziski spēcīga saspēles vadītāja, kura var apspēlēt pretinieces un radīt situācijas partnerēm. Ļoti svarīgs faktors, izvēloties viņu, bija arī rakstura īpašības. Spēlētāja pēc koledžas absolvēšanas cerēja tikt draftēta, bet tas nenotika, tomēr viņa jau nākamajā dienā bija treniņzālē un gatavojās iespējai. Un tāda pienāca, jo dzimtās Čikāgas komanda Lineju uzaicināja uz treniņnometni, kur viņa apliecināja sevi un nospēlēja pilnu sezonu WNBA. Šogad spēlētāja netika WNBA, bet tika izvēlēta pirmajā 3x3 profesionālajā komandā ASV. Tur spēlēja kopā ar Meganu Hafu, kura būs komandas biedrene arī "TTT Rīga". Tāpēc ceram, ka abas spēlētājas ātri iejutīsies komandā un palīdzēs sasniegt izvirzītos mērķus."

Saspēles vadītāja par pievienošanos sacīja: "Esmu ārkārtīgi priecīga būt daļa no "TTT Rīga". Komandai ir uzvarām bagāta vēsture, un esmu laimīga, ka varēšu spēlēt tik spēcīgā komandā. Spēlēšana Eirolīgā ir iespēja sacensties ar labākajām spēlētājām. Nevaru vien sagaidīt, kad varēšu satikt trenerus un komandas biedrenes un sākt spēlēt."

Pirmo sezonu Eiropā Hārpere aizvadīja Izraēlā. Vispirms viņa četras spēles aizvadīja Telavivas "Bnei Yehuda" sastāvā, pēc tam pārceļoties uz "Ramat Hasharon", kur 13 spēlēs vidēji guva 17,5 punktus, savāca 6,2 atlēkušās bumbas un izpildīja 4,8 rezultatīvas piespēles, kā arī 3,2 reizes kļūdījās.

2016. gada pasaules čempionātā 3x3 basketbolā Hārpere izcīnīja bronzas medaļas, pusfinālā piekāpjoties turnīra čempionei Čehijai. Šovasar viņa kopā ar "TTT Rīga" komandas biedreni Meganu Hafu un WNBA spēlējušajām Aleksu Pītersoni un Sjerru Budriku pārstāv nesen jūlijā dibināto “Force 10” komandu. Tā ir pirmā profesionālā 3x3 basketbola sieviešu komanda, kuras galvenais mērķis ir kvalificēties 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, kur šis sporta veids iekļauts pirmo reizi. Vērts pieminēt, ka rīkotajos “Red Bull 3x” turnīros Denverā un Sietlā “Force 10” svinēja uzvaru.

Pirmo Eirolīgas spēli "TTT Rīga" aizvadīs 16. oktobrī "Elektrum Olimpiskajā centrā" pret 2015. gada Eirolīgas čempioni un divpadsmikārtējo Čehijas labāko komandu Prāgas USK. Nākamajā nedēļā "TTT Rīga" basketbolistes dosies pirmajā izbraukumā, kur tiksies ar Beļģijas labāko komandu "Castors Braine", bet 30. oktobrī Latvijas čempiones aizvadīs otro mājas spēli pret trīskārtējo Eirolīgas uzvarētāju no Francijas "Bourges Basket".

Uz augšu
Back