Krievijas basketbolisti saspringtā cīņā svin uzvaru PK ievadā (1)

Krievijas basketbolisti sestdien Ķīnā saspringtā cīņā guva uzvaru Pasaules kausa pirmajā spēlē.

Krievija ar rezultātu 82:77 (18:13, 22:22, 18:23, 24:19) pārspēja Nigērijas basketbolistus.

Uzvarētāju sastāvā ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Mihails Kulagins, bet 14 punktus pievienoja Andrejs Voroncevičs.

Nigērijas rindās ar 18 punktiem izcēlās Džošs Okodži, bet 12 iemeta Ike Iroegbu.

31 sekundi pirms spēles beigām rezultāts bija neizšķirts 75:75, taču sekmīgi izpildot soda metienus, mača galotnē Krievijas basketbolisti cīņu noslēdza sev par labu.

B apakšgrupā bez Krievijas un Nigērijas spēkosies arī Argentīna un Dienvidkoreja.

Citā spēlē Puertoriko varonīgi atspēlējās un ar rezultātu 83:81 (16:30, 15:19, 20:16, 32:16) uzveica Irānu.

Uzvarētājiem lielisku spēli demonstrēja Davids Huertas, kurš guva 32 punktus. Viņš realizēja 5 no 7 tālmetieniem.

Irānas sastāvā pa 22 punktiem iemeta Hameds Hadadi un Behnams Jakčalidehkordi.

Spēles gaitā Puertoriko atradās iedzinējos pat ar 19 punktiem, tomēr ceturtajā ceturtdaļā izdevās atspēlēties un izcīnīt uzvaru.

C apakšgrupā bez Puertoriko un Irānas spēkosies arī Spānija un Tunisija.

Jau vēstīts, ka turnīra pirmajās spēlēs uzvaru izcīnīja pasaules vicečempione Serbija un arī Polija.

2019. gada Pasaules kausa izcīņā piedalās 32 komandas (12 no Eiropas), kas sadalītas 8 apakšgrupās pa 4 izlasēm. Katras apakšgrupas 2 labākās komandas iekļūs sacensību otrajā kārtā.

Otrajā kārtā 16 komandas turpinās cīņu par iekļūšanu Pasaules kausa ceturtdaļfinālā.

Pasaules kauss basketbolā šogad risinās astoņās Ķīnas pilsētās.