ASV basketbolisti pamazām ieskrienas un izcīna uzvaru PK spēlē

Pieckārtējai pasaules čempionei ASV vīriešu basketbola izlasei svētdien Ķīnā spēles sākumā mazliet nācās papūlēties, lai vēlāk atrautos vadībā un izcīnītu pirmo uzvaru 2019. gada Pasaules kausa izcīņā.

ASV izlase ar rezultātu 88:67 (17:14, 26:15, 23:19, 22:19) pārspēja Čehijas valstsvienību.

Uzvarētāju labā 16 punktus guva Donovans Mičels, 14 punktus iemeta Herisons Bārnss, bet 13 pievienoja Kemba Volkers.

Čehijas izlasē ar 17 punktiem atzīmējās Tomāšs Satoranskis, bet pa 13 iemeta Jaromīrs Bohačiks un Vojteks Hrubans.

Spēles sākumā Čehija veica 9:0 izrāvienu un ieguva 11:7 vadību, taču pirmo ceturtdaļu tomēr noslēdza ar -3.

Otrajā ceturtdaļā ASV izlasei sākumā neizdevās atrauties, taču pamazām amerikāņu pārsvars pārsniedza 10 punktu robežu.

Čehijas izlase otrajā puslaikā vairs nespēja izrādīt pretestību ASV basketbolistiem, kuri beigās izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Svētdien iepriekš šajā apakšgrupā Turcija ar 86:67 apspēlēja Japānu.

Citā spēlē viena no favorītēm Francija ar 78:74 (16:4, 20:16, 23:30, 19:24) guva virsroku pār Vāciju.

Uzvarētājiem ar 26 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām izcēlās Evans Furnjē, bet 21 punktu iemeta Amats M'Bajē.

Vācijas izlasē Johannesa Foitmana kontā bija 25 punkti, bet ar 23 punktiem un 8 rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Deniss Šrēders.

Pirms tam šajā apakšgrupā Dominikānas Republika ar 80:76 uzveica Jordānu.

Pasaules kausa izcīņā pirmo reizi piedalās 32 komandas (12 no Eiropas), kas sadalītas 8 apakšgrupās pa 4 izlasēm. Katras apakšgrupas 2 labākās komandas iekļūs sacensību otrajā kārtā.

Otrajā kārtā 16 komandas turpinās cīņu par iekļūšanu Pasaules kausa ceturtdaļfinālā.

Pasaules kauss basketbolā šogad risinās astoņās Ķīnas pilsētās.