Latvijas pāridarītāja Melnkalne cieš sakāvi PK ievadā

Melnkalnes vīriešu basketbola izlase svētdien Ķīnā cieta zaudējumu savā pirmajā spēlē Pasaules kausa izcīņā.

Melnkalnes izlase ar rezultātu 60:85 (9:17, 7:25, 22:21, 22:22) zaudēja Grieķijas valstsvienībai.

Uzvarētājiem 16 punktus guva Georgios Printezis, 15 pievienoja Georgios Papagiannis, bet 12 iemeta Jannis Burusis.

Savukārt aizvadītās NBA sezonas regulārā čempionāta MVP jeb vērtīgākais spēlētājs Jannis Adetokunbo nospēlēja tikai 16 minūtes, taču guva 10 punktus un izcīnīja 8 atlēkušās bumbas.

Melnkalnes sastāvā 12 punktus guva iepriekšējās NBA sezonas Visu zvaigžņu spēles dalībnieks Nikola Vucevičs, bet 11 pievienoja Petars Popovičs.

Grieķija ar lielisku aizsardzību jau pirmajā puslaikā ieguva drošu pārsvaru - 42:16. Mača gaitā grieķiem pārsvars gan nevienu brīdi nepārsniedza +30.

F apakšgrupā svētdien jau tika aizvadīta viena spēle, kurā Brazīlija ar 102:94 uzveica Jaunzēlandi.

Latvijas basketbolisti februārī izbraukumā Pasaules kausa kvalifikācijas noslēdzošajā mačā ar 80:74 uzveica Melnkalni, taču ar to bija par maz, lai izcīnītu ceļazīmi uz šo turnīru.

2019. gada Pasaules kausa izcīņā piedalās 32 komandas (12 no Eiropas), kas sadalītas 8 apakšgrupās pa 4 izlasēm. Katras apakšgrupas 2 labākās komandas iekļūs sacensību otrajā kārtā.

Otrajā kārtā 16 komandas turpinās cīņu par iekļūšanu Pasaules kausa ceturtdaļfinālā.

Pasaules kauss basketbolā šogad risinās astoņās Ķīnas pilsētās.