Starptautiskā biatlona savienība nav gatava atjaunot Krievijas statusu

FOTO: EPA/Scanpix

Starptautiskā biatlona savienība (IBU) nav gatava atjaunot Krievijai dalībnieka statusu savās rindās, pirmdien paziņoja IBU.

Krievijas pilna statusa dalībvalsts nav iekļauta IBU ārkārtas kongresa, kas notiks no 18. līdz 20.oktobrim Minhenē, darba kārtībā, ziņo IBU.

Krievijas Biatlona federācija (SBR) 2017.gada decembrī zaudēja pilntiesīga IBU locekļa statusu pēc atklāsmēm par valsts uzturētu dopinga sistēmu Krievijā. Kopš tā laika Krievijas līdzdalība organizācijā ir ar pagaidu locekļa statusu, kas liedz tikt ievēlētam vai vēlēt starptautiskās federācijas vēlēšanās.

Lai Krievija tiktu uzņemta atpakaļ pilntiesīga IBU locekļa statusā, jābūt izpildītiem 12 nosacījumiem, kas skar Krievijas biatlonistu dopinga pārbaudes nākotnē, speciālas dopinga novēršanas programmas izstrādāšanu, pieeju Maskavas antidopinga laboratorijas datiem un pilnīgu sadarbību izmeklēšanā, kas saistīta ar iespējamiem iepriekšējiem antidopinga noteikumu pārkāpumiem. IBU apliecinājusi, ka ar SBR nesenā pagātnē notikušas jau trīs tikšanās, lai varētu īstenot šos nosacījumus.

IBU skaidro, ka, lai arī informācijas apmaiņa ar SBR un Krievijas antidopinga aģentūru RUSADA ir vērtējamas pozitīvi, kritēriju novērtēšana un ieviešana vēl nav pabeigta, un kongresam ir par agru lemt par Krievijas atjaunošanu iepriekšējā statusā.

Uz augšu