Lietuva sīvā cīņā pret Austrāliju piedzīvo pirmo zaudējumu

Pirmo zaudējumu Pasaules kausa (PK) izcīņā ceturtdien piedzīvoja Lietuvas basketbola izlase, kas ar 82:87 sīvā cīņā Ķīnā piekāpās vienai no favorītēm Austrālijai.

Līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam spēlē vadībā atradās Austrālija. Tad, veicot 11:0 izrāvienu, lietuvieši pārņēma vadību. Izšķirīgie notikumi gan risinājās pēdējās minūtēs, kurās savas snaipera prasmes apliecināja Petijs Milss (īsā laikā iemesti pieci punkti), ar kura spēkiem Austrālija guva trešo panākumu tikpat mačos.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju sastāvā bija Milss, kurš pretinieku grozā sameta 23 punktus, Ārons Beins guva 21 punktu un savāca 13 bumbas zem groziem.

Mazrezultatīvāk nekā ierasts šo spēli aizvadīja austrālieši Endrū Boguts un Džo Ingls, kuri kopā guva vien sešus punktus.

Tikmēr Lietuvas izlasē Marjus Grigonis izcēlās ar 19 punktiem, Luks Lekavičs pievienoja 15 punktus.

Austrālijas nacionālo komandu vada latviešu izcelsmes treneris Andrejs Lēmanis.

Abas komandas jau pirms šīs spēles bija nodrošinājušas dalību sacensību otrajā posmā. Vēl šajā grupā spēlēja Kanāda un Senegāla.

Pasaules kausa izcīņa Ķīnā risināsies līdz 15. septembrim.