NBA vērtīgākais spēlētājs Adetokunbo ieved Grieķiju otrajā posmā

Jannis Adetokunbo
Jannis Adetokunbo Foto: FIBA.com

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pagājušās sezonas regulārā čempionāta vērtīgākais spēlētājs Jannis Adetokunbo ceturtdien Ķīnā demonstrēja lielisku sniegumu, sekmējot Grieķijas izlases iekļūšanu Pasaules kausa otrajā posmā.

Grieķijas basketbolisti ar rezultātu 103:97 (28:19, 23:25, 20:22, 32:31) pārspēja Jaunzēlandes valstsvienību.

Uzvarētāju sastāvā Adetokunbo guva 24 punktus (soda metieni 11/15), izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un veica 6 rezultatīvas piespēles.

Grieķijas labā 16 punktus guva Jannis Papapetru, 13 iemeta Georgios Printezis, bet 14 pievienoja Niks Kalates.

Jaunzēlandes rindās rezultatīvākais bija Korijs Vebsters, kurš guva 31 punktu (realizēti 7 no 12 tālmetieniem).

Vien spēles pirmajā ceturtdaļā Jaunzēlande ieguva trīs punktu pārsvaru (14:11), taču maču pārējā laikā notikumus laukumā vairāk kontrolēja Grieķijas basketbolisti.

Puslaika pārtraukumā Grieķija devās ar +7. Šāds pārsvars Eiropas komandai bija arī divas minūtes pirms mača pamatlaika beigām. Vadības grožus grieķi pārliecinoši noturēja, svinot otro uzvaru turnīrā.

F apakšgrupā ar trim uzvarām trīs spēlēs triumfēja Brazīlija, divi panākumi ir Grieķijas kontā, viena uzvara Jaunzēlandei, bet trīs zaudējumi ir Melnkalnes izlasei, kas februārī liedza Latvijas basketbolistiem kvalificēties šim turnīram.

Brazīlija un Grieķija turnīra otrajā fāzē K grupā spēkosies ar ASV un Čehiju. Šīs četras komandas savā starpā cīnīsies par divām ceļazīmēm uz Pasaules kausa ceturtdaļfinālu.

Otrajā posmā 16 labākās pirmās kārtas komandas tiek sadalītas četrās grupās.

I grupā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā cīnīsies Argentīna, Polija, Venecuēla un Krievija.

J grupā spēkosies Spānija, Serbija, Itālija un Puertoriko, bet L grupā Austrālija, Lietuva, Francija un Dominikānas Republika.

Pārējās komandas, ka nesasniedza otro kārtu, turpinās spēlēt par 17. līdz 32. vietu šajā turnīrā.

Pasaules kausa izcīņa Ķīnā risināsies līdz 15. septembrim.