Leģendārais basketbolists Mins vaino sevi Ķīnas neveiksmēs PK izcīņā

Jao Mins FOTO: AFP/SCANPIX

Basketbola leģenda Jao Mins publiski atklājis, ka jūtas vainīgs par to, ka Ķīna savu skatītāju priekšā nav spējusi demonstrēt labāko sniegumu šobrīd notiekošajā Pasaules kausā (PK).

Ķīna svētdien ar rezultātu 73:86 piekāpās Nigērijai otrā sešpadsmitnieka cīņā.

Ķīnas izlase savus skatītājus šokēja jau pēc pirmā grupu turnīra beigām, kad noskaidrojās, ka mājinieki cīņu turpinās par 17.-32.vietu, nevis 1.-16.pozīciju.

Iekļūšana starp 16 labākajām komandām Ķīnai pavērtu iespējas iegūt olimpisko ceļazīmi.

Bijusī NBA zvaigzne 2017. gadā kļuva par Ķīnas basketbola asociācijas prezidentu, apņemoties reformēt valsts basketbola attīstības sistēmu, kas pēc viņa sacītā prasījusies pēc kapitālā remonta, un tādējādi radot cerības uz Ķīnas populārākā sporta veida atjaunošanos.

Tomēr mājinieki pēc zaudējumiem Polijai un Venecuēlai nespēja kvalificēties PK labāko 16 komandu turnīram, bet svētdien Guandžou zaudēja arī Nigērijai.

Preses konferencē pēc Ķīnas - Nigērijas spēles Mins uz jautājumu, kurš uzņemsies atbildību par valsts basketbola komandas vājo sniegumu, ar drūmu sejas izteiksmi pirms došanās prom atbildēja: "Es."

Agrākais NBA "All Star" dalībnieks Hjūstonas "Rockets" rindās Mins savulaik sagādāja Ķīnas izlasei dažus no tās izcilākajiem sasniegumiem basketbolā, izraisot basketbola popularitāti Ķīnā un veicinot cerības uz labu startu PK savās mājās.

"Tas esmu es, kurš ir sarūgtinājis līdzjutējus," pēc mača ar Nigēriju teica Mins. "Ķīnas faniem bija lielas cerības PK, bet mēs tās neattaisnojām. PK mums ir logs uz pasauli. Starpība starp Ķīnas komandu un pasaules vadošajām basketbola vienībām ir palielinājusies."

1
Uz augšu
Back