Latvijas U-18 hokejisti pārbaudes mačā zaudē vienaudžiem no Krievijas

Latvijas U-18 izlases hokejisti.
Latvijas U-18 izlases hokejisti. Foto: Guntis Lazdāns/LHF

Latvijas U-18 hokeja izlase otrdien cieta zaudējumu pārbaudes mačā.

Latvieši “Arēnā Rīga” ar rezultātu 1:5 (1:2, 0:2, 0:1) piekāpās Krievijas U-18 izlasei.

Rezultātu mača desmitajā minūtē atklāja Kaspars Ziemiņš, izvirzot Latviju vadībā ar 1:0. Atlikušajās desmit minūtēs Krievija mājinieku komandas vārtos raidīja divas ripas.

Otrajā periodā Krievijas U-18 hokejisti bija precīzi vēl divas reizes, bet pēdējos vārtus viesi guva, kad Latvija bija nomainījusi vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Latvijas izlases vārtu drošība šajā spēlē tika uzticēta Rūdolfam Lazdiņam.

Ceturtdien Latvija ar Krieviju spēkosies vēlreiz. Šis mačs plkst.11.40 norisināsies “Volvo” ledus hallē.

Augusta sākumā Krievijas U-18 izlase piedalījās slavenajā Ivana Hlinkas un Veina Grecka turnīrā. Krievijas komanda šajā turnīrā startēja ļoti veiksmīgi, aizspēlējoties līdz finālam, kur ar 3:2 uzveica Kanādas izlasi.

Arī šajā sezonā darbā ar Latvijas U-18 valstsvienību Oļegam Sorokinam asistēs Juris Ozols un Herberts Vasiļjevs.

Latvijas U-18 izlase pagājušajā pasaules čempionātā elites divīzijā Zviedrijā pirmo reizi vēsturē sasniedza ceturtdaļfinālu, kur sīvā cīņā ar 1:3 piekāpās spēcīgajai Kanādas valstsvienībai.

Mūsu U-18 komanda nākamā gada pasaules čempionātā elites divīzijā, kas norisināsies ASV, spēkosies vienā apakšgrupā ar Zviedriju, Kanādu, Baltkrieviju un Šveici. Šis turnīrs norisināsies no 16. līdz 26.aprīlim.

Latvijas izlases sastāvs mačiem pret Krieviju:

Vārtsargi: Bruno Brūveris ("Rīga", MHL), Rūdolfs Lazdiņš, Ričards Puče (abi "Rīga", OHL), Mārcis Glūzda ("Liepāja").

Aizsargi: Ralfs Litaunieks ("Valerenga", Norvēģija), Rolands Vasiļjevs ("Dinaburga"), Dāvis Orniņš, Ralfs Bergmanis, Haralds Slišāns, Emīls Ginters, Gustavs Ozoliņš (visi - "Rīga", OHL), Bogdans Hodass ("Rīga"/"Jelgava/JLSS").

Uzbrucēji: Oskars Lapinskis ("Lagnau", Šveice), Fēlikss Gavars ("Selects Hockey Academy", ASV), Kaspars Ziemiņš (HS "Rīga"/"Daugava"), Deniss Vilmanis ("Liepāja"), Ņikita Sažko ("Rīga", MHL), Patriks Klemka, Pēteris Purmalis, Raimonds Vītoliņš, Kristers Brauns, Roberts Zalāns, Martins Laviņš  (visi - "Rīga", OHL), Artjoms Tretjakovs ("Dinaburga"), Klāvs Veinbergs ("Rīga"/"Jelgava/JLSS").