UEFA Čempionu līgas titula īpašnieki "Liverpool" jauno sezonu sāk ar zaudējumu

Drīss Mertens.
Drīss Mertens. Foto: uefa.com

UEFA Čempionu līgas futbolā iepriekšējās sezonas uzvarētāja "Liverpool" otrdien ar zaudējumu sāka titula aizstāvēšanu, kamēr Dortmundes "Borussia" divu grandu duelī cīnījās bezvārtu neizšķirti ar "Barcelona".

Anglijas premjerlīgas vicečempione "Liverpool" E apakšgrupas duelī viesos ar 0:2 (0:0) piekāpās Itālijas A sērijas klubam "Napoli".

Otrā puslaika sākumā ar izcilu "seivu" liverpūliešus no zaudētiem vārtiem glāba Alisons, bet vienā no turpmākajiem uzbrukumiem viesi neizmantoja izgājienu divatā pret vienu pretinieku aizsargu. Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām uz "Liverpool" vārtiem tika nozīmēta strīdīga "pendele", kuru realizēja Drīss Mertens.

Anglijas klubs tā arī neatspēlējās, turklāt kompensācijas laikā pēc kļūdas aizsardzībā Fernando Ļorente panāca 2:0 neapoliešu labā.

Krietni rezultatīvāka cīņa šajā apakšgrupā notika Zalcburgā, kur vietējā "Salzburg" ar 6:2 (5:1) sagrāva Beļģijas kluba "Genk" futbolistus.

Mājiniekiem ar "hat-trick" izcēlās norvēģis Ērlins Brauts Holanns, bet vēl pa vieniem vārtiem guva Hēčans Hvans, Dominiks Soboslai un Andrēass Ulmers. Pretiniekiem izcēlās Hons Lukumi un Mbvana Samata.

Vācijas bundeslīgas vicečempione "Borussia" F apakšgrupas pirmajā mačā mājās nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Spānijas čempioni "Barcelona".

Mača 57.minūtē mājiniekiem bija iespēja izvirzīties vadībā, jo pēc Džeidona Sančo paklupināšanas "Borussia" tika pie iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu. "Pendele" tika uzticēta komandas kapteinim Marko Roisam, kura sisto bumbu Marks Andrē ter Štēgens atsita gaisā un pēc tam pats arī noķēra.

Pamatlaika priekšpēdējā desmitminūtē Juliāns Brants norībināja "Barcelona" vienības vārtu pārliktni, bet nākamajā uzbrukumā tikai ter Štēgens glāba viesus no zaudētiem vārtiem. Komandām vārtus negūstot, duelis noslēdzās bezvārtu neizšķirti.

Spēles 59.minūtē šosezon pirmo reizi laukumā devās Lionels Mesi, kurš nomainīja 16 gadus veco supertalantu Ansumani Fati. Argentīniešu superzvaigznei pēdējās sekundēs bija iespēja izraut uzvaru, taču "Borussia" futbolisti pašaizliedzīgi bloķēja no tuvas distances izdarīto sitienu.

Pirms tam šajā apakšgrupā Milānas "Inter" mājās negaidīti nespēja uzveikt Prāgas "Slavia", nospēlējot neizšķirti 1:1 (0:0). Čehus 63.minūtē vadībā izvirzīja Peters Olajinka, bet kompensācijas laika trešajā minūtē 1:1 panāca Nikolo Barella, kurš izglāba milāniešus no sensacionāla zaudējuma.

Citā mačā iepriekšējās sezonas pusfināliste Amsterdamas "Ajax" H apakšgrupā mājās ar 3:0 (1:0) uzveica "Lille" vienību. Nīderlandes komandai vārtus guva Kvinsijs Promess, Edsons Alvaress un Nikolass Tagljafiko.

Pirms šī mača Nīderlandes varasiestādes par nekārtību rīkošanu aizturēja vairāk nekā 300 "Lille" komandas līdzjutēju.

Otrā šīs apakšgrupas spēlē "Valencia" viesos ar 1:0 (0:0) uzvarēja UEFA Eiropas līgas čempioni Londonas "Chelsea". Uzvaras vārtus 15 minūte pirms pamatlaika beigām guva Rodrigo.

Vācijas bundeslīgas līdere "Leipzig" G apakšgrupas cīņā viesos ar 2:1 (0:0) pārspēja Portugāles klubu Lisabonas "Benfica". Leipcigas komandā abus vārtus guva Timo Verners, bet mājiniekiem izcēlās Haris Seferovičs.

Vispirms šajā apakšgrupā Lionas "Olympique" savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Sanktpēterburgas "Zeņit". Kā pirmie vadībā izvirzījās viesi, kuriem vārtus guva Sardars Azmuns, bet otrajā puslaikā ar "pendeli" rezultātu izlīdzināja Memfiss Depajs.

Trešdien tiks aizvadīts vēl astoņas pirmās kārtas spēles.

UEFA Čempionu līgā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā, kuru sāks no izslēgšanas turnīra pirmās kārtas.

UEFA Čempionu līgas uzvarētāja tiks noskaidrota 30.maijā Stambulā.

Iepriekšējā sezonā par čempioni tika kronēta "Liverpool", kas finālā divu Anglijas premjerlīgas komandu duelī ar 2:0 uzvarēja Totenhemas "Hotspur".