Latvija UEFA Nāciju līgā būs starp septiņām Eiropas vājākajām izlasēm

Latvijas izlases futbolisti FOTO: Latvijas Futbola federācija (lff.lv)

Pēc reformas UEFA Nāciju līgas futbolā D divīzijā palikušas vien septiņas Eiropas vājākās izlases, starp kurām ir arī Latvija.

UEFA Izpildkomiteja otrdien Ļubļanā paziņoja par pārmaiņām turnīra 2020./2021.gada sezonā.

Nozīmīgākās pārmaiņas skārušas A divīziju, kas no 12 izlasēm paplašināta līdz 16, tādējādi Vācija, Horvātija, Islande un Polija nākamajā turnīrā atkal varēs spēlēt augstākajā sabiedrībā. 2018./2019.gada sezonā šīs izlases bija vājākās A divīzijas apakšgrupās, līdz ar to tām bija paredzēta izkrišana uz B divīziju.

Tāpat arī B un C divīzijās būs pa 16 izlasēm, kā rezultātā D divīzijā palikušas vien septiņas valstis - Latvija, Gibraltārs, Fēru salas, Lihtenšteina, Andora, Malta un Sanmarīno.

D divīzijā septiņas izlases tiks sadalītas pa divām grupām, no kurām vienā būs četras komandas, bet otrā - trīs. Savukārt pārējās divīzijās katrā apakšgrupā būs pa četrām izlasēm.

D divīziju apakšgrupu uzvarētājas izcīnīs tiesības spēlēt nākamās sezonās C divīzijā, no kuras divas vājākās komandas pēc pārspēlēm nonāks pēc spēka ceturtajā divīzijā. Tāda pati komandu kustība notiks starp pārējām divīzijām, taču starp A-B un B-C divīzijām pārspēļu nebūs.

UEFA Nāciju līgas apakšgrupu izloze notiks nākamā gada 3.martā, bet mači tiks aizvadīti no 3.septembra līdz 17.novembrim. Finālturnīrs ar četru komandu dalību paredzēts 2021.gada jūnija sākumā.

Latvija aizvadītajā Nāciju līgas sezonā D divīzijas apakšgrupā sešās spēlēs palika bez uzvarām un ar četriem punktiem ieņēma trešo vietu, izslēgšanas turnīram nekvalificējoties.

Tikmēr par Nāciju līgas čempioni tika kronēta Portugāle. 

Nāciju līgas pirmā sezona UEFA maciņā atnesa aptuveni pusmiljardu eiro un paredzams, ka nākamā sezona būs vēl ražīgāka.

Uz augšu
Back