Kārlails: Dončičam un Porziņģim jāpārņem groži no Novicka, Kida un Terija

Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs FOTO: www.mavs.com

Lukam Dončičam un Kristapam Porziņģim ir jākļūst par tādiem Dalasas "Mavericks" spēlētājiem, kas komandu savulaik aizveda līdz Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionu titulam, uzskata vienības galvenais treneris Riks Kārlails.

"Mavericks" komanda nākamnedēļ sāks treniņnometni, lai gatavotos 2019./20. gada sezonai. Pirmo reizi kopš 1997. gada treniņnometnē spēlētāju sastāvā nebūs Vācijas basketbola zvaigzne Dirks Novickis, kurš noslēdzis karjeru.

NBA spēlētāja karjerā Novickis aizvadīja 21 sezonu, pārstāvot vienīgi "Mavericks" komandu. Pēdējās 11 sezonas Dalasas klubu trenējis Kārlails, kura vadībā tiks izcīnīts NBA čempionu tituls 2011. gadā.

Kārlails intervijā kluba mājaslapā norādījis, ka viņš tic, ka Dončičs un Porziņģis ir gatavi pārņemt stafetes kociņu no Novicka un skriet ar to uz priekšu.

"Domāju, ka ir ļoti svarīgi atcerēties Novicka milzīgo ieguldījumu šajā organizācijā - čempionu tituls un integritāte, ko viņš ienesa klubā gan kā spēlētājs, gan kā cilvēks sabiedrībā," sacīja Kārlails.

2011. gadā izcīnīt NBA čempionu titulu Novickim palīdzēja tādi spēlētāji kā Džeisons Kids, Džaisons Terijs un citi.

"Tās ir lielas pārmaiņas bez Novicka, bet Lukam un KP ir jāpārņem groži no Dirka, Džeisona Kida, Džeisona Terija un tās grupas kluba spēlētāju. Zinu, ka viņi ir sajūsmā pieņemt šo izaicinājumu," teica treneris.

Uz augšu
Back