Velvere iekļūst PČ pusfinālā 800 metru distancē

LETA
Velvere iekļūst PČ pusfinālā 800 metru distancē
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Līga Velvere.
Līga Velvere. Foto: Latvijas Vieglatlētikas savienība / Facebook

Latvijas vieglatlētikas vidējo distanču skrējēja Līga Velvere piektdien Dohā sasniedza pasaules čempionāta pusfinālu 800 metru distancē.

Priekšsacīkstēs Velvere divus apļus veica divās minūtēs un 2,93 sekundēs, kas skrējienā deva piekto vietu.

Latviete pirmajā aplī bija skrējiena beigās, pēc pirmā apļa vadošajai grupai zaudējot pāris metrus. Pēc noskrietiem 450 metriem viņa kāpināja tempu un iekļuva starp vadošajām sportistēm, vienubrīd paceļoties uz ceturto vietu. Tiesa, līdz finišam šo pozīciju nosargāt neizdevās.

Pirmais trijnieks, kas garantēja automātisku vietu pusfinālā, bija 1,43 sekunžu attālumā, bet nākamajā fāzē viņa iekļuva, pateicoties sasniegtajam rezultātam. Velvere pusfinālā iekļuva kā pēdējā no sešām labākajām skrējējām, kuras savās priekšsacīkstēs nefinišēja pirmajā trijniekā.

Pusfināli, kuros piedalīsies 24 sportistes, šajā distancē notiks sestdien.

Priekšsacīkstēs startēja 53 skrējējas, bet ātrāko rezultātu - divas minūtes un 0,36 sekundes - sasniedza Velveres skrējienā uzvarējusī Ugandas sportiste Vinnija Nanjondo.

Pasaules čempionāts līdz 6.oktobrim norisināsies Kataras galvaspilsētā Dohā. Čempionāts notiks desmit dienas, sadalot medaļu komplektus 49 disciplīnās.

Latviju šajās meistarsacīkstēs pārstāvēs 12 sportisti.

Kopš 1993.gada, kad notika ceturtais pasaules čempionāts Vācijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos ar vismaz deviņu sportistu līdzdalību. Piedaloties 17 Latvijas izlases sportistiem, Latvija visplašāk pasaules čempionātā tika pārstāvēta 1997.gadā, kad meistarsacīkstes notika Grieķijā. 

"Khalifa International" stadiona ietilpība ir 40 000 sēdvietu. Stadionā ir uzstādīta inovatīva un videi draudzīga gaisa dzesēšanas tehnoloģija, kas ļaus regulēt temperatūru ne tikai stadionā, bet arī skatītāju tribīnēs.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu