Skujiņš izcīna augsto 21.vietu pasaules čempionātā riteņbraukšanā
Papildināts

Toms Skujiņš

FOTO: Reuters/LETA

Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš svētdien Lielbritānijā izcīnīja 21.vietu pasaules čempionāta grupas braucienā, kamēr zelta medaļu kaklā kāra dānis Mads Pedersens.

Pasaules čempionātā riteņbraucējiem bija jāveic 262 kilometri no Līdsas līdz Herogeitai, pārvarot vienu kāpumu, bet distances otrajā pusē veicot septiņus apļus galamērķa apkārtnē. Svētdien Jorkšīru piemeklēja pamatīgas lietusgāzes un bija drēgns laiks, kas apgrūtināja braukšanu.

Skujiņš bija starp riteņbraucējiem, kuri aptuveni 30 kilometrus pirms finiša centās ķert līderus. Lai arī sākumā starpība nebija tik liela, panākt Pedersena grupu neizdevās un vēlāk latvietis, kurš bija aktīvākais no sekotājiem, tika panākts. 

Medaļu komplektu sadalīja trijotne, kuras sastāvā bija Skujiņa komandas biedrs "Trek - Segafredo" vienībā Pedersens, itālis Mateo Trentins un šveicietis Štefans Kings.

Finiša spurtā pārāks bija Pedersens, kurš kopā ar Trentinu finišēja pēc sešām stundām 27 minūtēm un 28 sekundēm, kamēr divas sekundes lēnāks bija Kings.

Trīskārtējais čempions Peters Sagans no Slovākijas šoreiz samierinājās ar piekto vietu.

Skujiņš uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 46 sekundes, kas deva 21.vietu un 30 UCI punktus.

Vēl no latviešiem Krists Neilands piedzīvoja kritienu un turpināja sacensības, bet vēlāk tomēr izstājās. Tāpat finiša līniju nesasniedza arī Emīls Liepiņš.

Zīmīgi, ka finišēja tikai 46 no 197 riteņbraucējiem. 

Skujiņa rezultāts Latvijai ir augstākais kopš 2000.gada, kad triumfēja Romāns Vainšteins. 

Uz augšu
Back