Holovejs uzvar dramatiskā 110 metru barjerskrējiena finālā

Amerikānis Grānts Holovejs pasaules čempionātā vieglatlētikā Dohā uzvarēja dramatiskā 110 metru barjerskrējiena finālā, krītot jamaikietim Omāram Maklaudam.

Drāmā uzvaru 110 metru barjerskrējienā izcīnīja sezonas līderis amerikānis Grānts Holovejs, kurš finišēja pēc 13,10 sekundēm. Viņš par piecām sekundes simtdaļām apsteidza zem neitrālo sportistu karoga startējošo Sergeju Šubenkovu un par astoņām - francūzi Paskalu Martino-Lagārdu.

Ilgu laiku otrajā vietā turējās jamaikietis Omārs Maklauds, taču smagi aizķēra priekšpēdējo barjeru un pēc pēdējās barjeras pārvarēšanas krita, patraucējot finišēt arī blakusceliņā skrienošajam spānim Orlando Ortegam, kurš ieņēma piekto vietu.

200 metru finālā pārliecinošu uzvaru svinēja Lielbritānijas sprintere Dina Ešera-Smita, kura vienīgā skrēja ātrāk par 22 sekundēm un sasniedza jaunu valsts rekordu - 21,88 sekundes. Otrā ar laiku 22,22 sekundes finišēja Britānija Brauna, trešā nedaudz negaidīti - Šveices pārstāve Mudžinga Kambundži, distanci veicot 22,51 sekundē.

Vesera mešanā 80 metru robežu pārsniedza vien polis Pavels Fajdeks, rīku raidot 80,50 metru tālumā. Otro vietu ieņēma francūzis Kentēns Bigo, aizmetot veseri 78,19 metrus un aiz sevis atstājot ungāru Benci Halāsu, kurš no otrās vietas atpalika tikai par centimetru.

Neraksturīgi iepriekšējiem čempionātiem gan septiņcīņas, gan desmitcīņas sacensību pirmās dienas mači notika vienā dienā.

Sievietēm pēc pirmās dienas vadībā ir Lielbritānijas pārstāve Katarina Džonsone-Tompsone ar 4138 punktiem. Viņai seko olimpiskā un pasaules čempione beļģiete Nafisata Tiama ar 4042 punktiem un Kendela Viljamsa ar 3855 punktiem, par diviem punktiem apsteidzot ASV pārstāvi Eriku Bugardu.

100 metru barjerskriešanā čempionātu rekordu septiņcīņā sasniedza Viljamsa, finišējot pēc 12,58 sekundēm. Tas viņai deva 1189 punktus. Augstlēkšanā 1,95 metrus veica Džonsone-Tompsone un Tiama, kas deva 1171 punktu. Arī lodes grūšanā labāko rezultātu sasniedza Tiama, raidot lodi 15,22 metru tālumā un par to saņemot 876 punktus. Džonsone-Tompsone revanšējās 200 metros, tos veicot 23,08 sekundēs un nopelnot 1071 punktu.

Vīriešiem pēc piecām disciplīnām vadībā ar 4513 punktiem ir Demiens Vorners no Kanādas. Viņš par 27 punktiem apsteidz komandasbiedru Pīrsu Lepāžu un vēl par trim punktiem - francūzi Kevinu Maieru.

Atsevišķās disciplīnās Vorners uzvarēja 100 metros ar rezultātu 10,35 sekundes (par to tiek piešķirti 1011 punktu), lodes grūšanā 16,82 metrus (902 p.) iespēja Maiers, augstlēkšanā ar 2,17 metriem (963 p.) pārāks bija igaunis Maikels Uibo, bet Lepāžs bija labākais tāllēkšanā, kur aizlēca 7,79 metrus (1007 p.), un pirmo vietu 400 metros ar rezultātu 47,35 sekundes (941 p.) dalīja ar Vācijas desmitcīņnieku Kaju Kacmireku.

1500 metru priekšskrējienos labāko rezultātu sasniedza Nīderlandes skrējēja Sifana Hasana, kura Dohā ierauta viņas trenera Alberto Salazara dopinga skandālā. Viņa distanci veica četrās minūtēs un 3,88 sekundēs.

Tāpat finālā ar sesto labāko rezultātu 5000 metros iekļuva vēl viena Salazara aizbilstamā vāciete Konstance Klosterhalfena.

Pasaules čempionāts noslēgsies svētdien, kad desmit dienu laikā sportisti būs sadalījuši 49 medaļu komplektus.

Latviju šajās meistarsacīkstēs pārstāv 12 sportisti.