Girgensona "Sabres" NHL ievadā apspēlē Bļugera "Penguins"

Zemgus Girgensons (no labās)
Zemgus Girgensons (no labās) Foto: AP/Scanpix

Ar uzvaru jauno Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionātu naktī uz piektdienu (Latvijas laiks) sāka Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda, kas ar 3:1 viesos pārspēja Teodora Bļugera Pitsburgas "Penguins".

Abi Latvijas uzbrucēji spēlēja savu komandu ceturtajos virknējumos un ar rezultativitāti neizcēlās.

Girgensons laukumā pavadīja 12:56 minūtes, no kurām 3:36 mazākumā. Viņš izpildīja trīs metienus pa vārtiem, lika lietā divus spēka paņēmienus, nopelnīja divas soda minūtes un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tikmēr Bļugers uz ledus atradās 10:19 minūtes, kas bija mazākais laiks komandā. Šajā laikā viņš bloķēja divas pretinieka mestās ripas, izpildīja vienu spēka paņēmienu un spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Ar diviem vārtu guvumiem uzvarētāju sastāvā izcēlās Konors Šīrijs, bet vienu reizi precīzi meta talantīgais aizsargs Rasmuss Dālins.

"Penguins" sastāvā vienīgos vārtus vairākumā guva Krievijas hokeja zvaigzne Jevgeņijs Malkins.

Girgensonam bija divas teicamas izdevības izcelties ar vārtu guvumu, bet nevienu no tām viņš neizmantoja.

Naktī uz sestdienu NHL čempionātā iesaistīsies Elvis Merzļikins un viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets", kas tiksies ar Toronto "Maple Leafs".