Mančestras "United" nespēj gūt vārtus pret "AZ Alkmaar"

Anglijas premjerlīgas klubs Mančestras "United" ceturtdien UEFA Eiropas līgas grupu turnīra spēlē nespēja gūt vārtus pret Nīderlandes komandu Lježas "Standart", kamēr aizvadītās sezonas finālisti Londonas "Arsenal" izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

"United" viesos L apakšgrupā spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar "AZ Alkmaar".

Spēles 11. minūtē mājinieki guva vārtus, tomēr tiesnesis signalizēja aizmugures stāvokli, tādēļ tie ieskaitīti netika. Puslaika 30. minūtē labā sitiena pozīcijā nonāca Meisons Grīnvuds, tomēr viņa sitiens tika bloķēts, bet no piešķirta stūra sitiena neizdevās izveidot bīstamu epizodi, 45 minūtēm noslēdzoties neizšķirti.

71. minūtē spēcīgu sitienu izdarīja mājinieku spēlētājs Oins Vendals, tomēr Dāvids de Hea palika nepārspēts. Turpinājumā mājiniekiem bija vēl divas lieliskas vārtu gūšanas iespējas, tomēr vienā no tām bumba lidoja garām vārtiem, bet otrā "United" glāba de Hea. Vien sešas minūtes līdz mača beigām uzvaru varēja izraut Džesse Lingārds, tomēr viņa raidījums bija neprecīzs.

Citā šīs grupa spēlē Romāna Grigorčuka trenētā Kazahstānas vienība "Astana" mājās ar 1:2 (0:1) piekāpās Belgradas "Partizan".

Uzvarētāju rindās ar diviem precīziem sitieniem izcēlās Umars Sadiks, bet Grogorčuka un sporta direktora Pola Ašvorta vadītajā "Astana" vienīgos vārtus guva Runars Sigurjunsons.

A grupas spēlē titulētākā šī turnīra dalībniece no Spānijas "Seville" mājās ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja Nikosijas APOEL no Kipras.

Vienīgos vārtus spēles 17.minūtē guva Havjers Hernandess jeb Čičarito.

Tikmēr B grupas spēlē "Riga" pāridarītāji "Kobenhavn" no Dānijas viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Zviedrijas komandu "Malmo".

Pirmā puslaika kompensācijas laikā bumbu savos vārtos ieraidīja "Malmo" spēlētājs Lase Nīlsens, bet Markus Rosenbergs 55. minūtē rezultātu izlīdzināja.

Savukārt F apakšgrupas mačā pērnās sezonas finālisti Londonas "Arsenal" mājās ar rezultātu 4:0 (3:0) sagrāva Beļģijas komandu Lježas "Standart".

Mača pirmos divus vārtus guva Martinelli, bet 3:0 panāca Džozefs Vilokss. Ceturtos mājinieku vārtus guva Dani Cebaljoss.

Otrā šīs grupas spēlē "Ventspili" uzvarējusī Gimaraišas "Vitoria" no Portugāles mājās ar rezultātu 0:1 (0:1) piekāpās Vācijas bundeslīgas komandai Frankfurtes "Eintracht".

Viesu rindās vienīgos vārtus 36. minūtē guva Obite Evans N'Dika.

Citā mačā H apakšgrupā uzvaru svinēja Barselonas "Espanyol", kas Krievijā ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja Maskavas CSKA.

Mājiniekiem savus vārtus neskartus izdevās noturēt līdz pat 64. minūtei, kad rezultātu atklāja Lei Vu, bet Viktors Kampusano tiesneša piešķirtajā kompensācijas laikā iesita vēl vienus vārtus, panākot 2:0.

Visbeidzot J apakšgrupā Itālijas vienība "AS Roma" viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) pret Austrijas komandu "Wolfsberger".

Rezultātu atklāja Leonardo Spinacola, bet Mihaels Liendls 51. minūtē izlīdzināja rezultātu, mājiniekiem iegūstot svarīgu punktu.

Latvijas futbola izlases spēlētāja Kaspara Dubras pārstāvētā Ukrainas komanda "Oleksandriya" ceturtdien UEFA Eiropas līgas spēlē izcīnīja pirmo punktu šosezon.

"Oleksandriya" I apakšgrupas spēlē mājās spēkojās neizšķirti 1:1 (0:1) ar Beļģijas vienību "Gent".

UEFA Eiropas līgas pamatturnīrs ilgs līdz 12.decembrim, katras grupas divām labākajām komandām iekļūstot izslēgšanas turnīrā, kur tām pievienosies UEFA Čempionu līgas grupu turnīra trešās vietas īpašnieces.

Pagājušajā sezonā UEFA Eiropas līgā finālā tikās divi Londonas klubi, "Chelsea" komandai ar 4:1 sagraujot "Arsenal".

Šīs sezonas UEFA Eiropas līgas fināls notiks 27. maijā Polijas pilsētā Gdaņskā.