Merzļikins piedzīvo debiju NHL; Bļugers un Girgensons nopelna punktus (1)

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: AP/Scanpix

Naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika debiju Nacionālajā hokeja līgā (NHL) piedzīvoja latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins, bet pie rezultativitātes punktiem tika uzbrucēji Teodors Bļugers un Zemgus Girgensons.

Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" izbraukumā ar rezultātu 2:7 (0:0, 1:5, 1:2) zaudēja Pirtburgas "Penguins" komandai, kurā spēlē Bļugers.

Savā NHL debijas spēlē šobrīd 25 gadus vecais Merzļikins atvairīja 33 no 40 pretinieku metieniem. Pirmo periodu viņš nospēlēja "sausā", atvairot 10 metienus.

Merzļikins kļuvis par ceturto Latvijas hokeja vārtsargu, kuram izdevies aizvadīt kaut vienu spēli NHL - pārējie ir Artūrs Irbe, Pēteris Skudra un Kristers Gudļevskis.

Trešā perioda vidū vārtus guva Bļugers. Pārspējot savu tautieti, viņš tobrīd panāca 7:1 savas komandas labā.

Patlaban 25 gadus vecajam Bļugeram šie ir pirmie vārti šosezon un septītie karjerā.

Bļugers laukumā pavadīja 13 minūtes un 25 sekundes, viņš izpildīja vienu metienu, vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 5 no 8 iemetieniem un spēli pabeidza ar lietderības koeficientu +1.

"Penguins" labā pa diviem vārtiem guva zviedrs Patriks Hornkvists un kanādietis Džereds Makkens.

"Blue Jackets" cieta otro zaudējumu šosezon divos mačos, bet "Penguins" izcīnīja pirmo uzvaru šosezon divās spēlēs.

Citā spēlē Bufalo "Sabres" savā laukumā ar rezultātu 7:2 (2:0, 3:1, 2:1) sagrāva Ņūdžersijas "Devils".

Uzvarētāju sastāvā ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Girgensons, kurš palīdzēja Kailam Okposo panākt 3:1 par labu Bufalo otrā perioda sākumā.

Girgensons nospēlēja 12 minūtes un 28 sekundes (1:45 skaitliskajā mazākumā). Viņš izdarīja vienu metienu pa vārtiem un spēli pabeidza ar +1 lietderības koeficientu.

Pašlaik 25 gadus vecais Girgensons nopelnīja sev pirmo rezultativitātes punktu šosezon, bet 120. punktu karjerā (49 vārti +71 piespēles).

"Sabres" izcīnīja šosezon otro uzvaru divās aizvadītajās spēlēs.

Bufalo labā pa diviem vārtiem guva zviedrs Viktor Olofsons kanādietis Sems Reinhārts.

Rūdolfa Balcera pārstāvētā Otavas "Senators" mājās ar rezultātu 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) zaudēja Ņujorkas "Rangers".

Latvijas hokejists nespēlēja traumas dēļ. Viņš laukumā varētu atgriezties pēc nepilna mēneša.

"Rangers" sastāvā ar "hat-trick" izcēlās zviedrs Mika Zībānežads (Mika Zibanejad).

Balcera pārstāvētā "Senators" piedzīvoja otro zaudējumu šosezon divos aizvadītajos mačos.