Marejs atgriezīsies "Australian Open" čempionātā

Endijs Marejs FOTO: AFP/SCANPIX

Skotu tenisists Endijs Marejs pēc gurna operācijas, kas bija nepieciešama tenisista karjeras turpināšanai, atgriezīsies "Grand Slam" turnīros nākamā gada janvārī, paziņoja turnīra organizatori.

Britu tenisists, kurš trīsreiz uzvarējis "Grand Slam" turnīros, lēnām virzās pretī savai labākajai sportiskajai formai. Šobrīd viņš ieņem 289.vietu pasaules rangā, bet pirms nedēļas vēl ieņēma 503.vietu.

32 gadus vecais tenisists pirmdien uzvarēja Šanhajas "Masters" sērijas pirmajā mačā, trijos setos apspēlējot kvalifikācijas turnīra barjeru pārvarējušo Huanu Ignasio Londero, bet iepriekšējā nedēļā Marejs turnīrā Pekinā iekļuva ceturtdaļfinālā.

Ar katru dienu pieaugot tenisista pārliecībai par saviem spēkiem, Austrālijas atklāto meistarsacīkšu organizētāji paziņojuši, ka pasaules ranga bijuši pirmā rakete atgriezīsies "Grand Slam" turnīros janvārī. "Apstiprināts Endijs Marejs atgriezīsies, lai sacenstos 2020.gada Austrālijas atklātajā čempionātā," vēsta ieraksts organizatoru "Twitter" kontā.

"Ieraksts oficiālajā Austrālijas čempionāta lapā internetā ziņoja, ka Marejs "atgriezīsies pamatturnīrā ar aizsargāto ranga otro pozīciju un atjaunotiem fiziskajiem spēkiem."

Britu tenisists piecreiz spēlējis šo sacensību finālā, pēdējoreiz - 2016.gadā, taču trofeju vēl nav izcīnījis.

Pirms šā gada turnīra Marejs emocionālā preses konferencē izplūda asarās, kad paziņoja par pensionēšanos pēc Vimbldonas sacensībām pārāk lielo gurna sāpju dēļ. Tomēr pēc piecu setu zaudējuma Roberto Bautistam Agutam no Spānijas nolēma veikt gurna operāciju, lai atgrieztos tenisā.

Austrālijas meistarsacīkšu organizētāji cer uz vēl vienu atgriešanos beļģietes Kimas Klijstersas atgriešanos Melburnā pēc septiņu gadu prombūtnes. 36 gadus vecā tenisiste aizgāja no tenisa ģimenes dēļ, taču iepriekšējā mēnesī pārsteidzoši paziņoja, ka 2020.gadā grasās atgriezties kortos.

Klijstersa uzvarējusi četros "Grand Slam" turnīros, ieskaitot 2011.gada Austrālijas atklātās meistarsacīkstes.

Uz augšu
Back