Latvijas kausa fināls - sezonas svarīgākā spēle gan "Jelgavai", gan RFS

Kaspars Ikstens (no kreisās), Valds Dambrausks, Oļegs Kubarevs un Renārs Rode

FOTO: Paula Čurkste/LETA

"Rīgas Futbola kluba" (RFS) kluba kapteinis vārtsargs Kaspars Ikstens pirmsspēles preses konferencē ceturtdien "Viensviens" Latvijas kausa izcīņas finālu Jelgavā nodēvēja par iespēju pārrakstīt vēsturi, bet "Jelgavas" kluba aizsargs Renārs Rode uzsvēra vēl vienu bonusu bez kausa iegūšanas - dalību nākamā gada Eiropas līgas kvalifikācijas sacensībās.

Preses konferencē Rīgā, "Viensviens.lv" biroja telpās, RFS pārstāvēja komandas galvenais treneris Valds Dambrausks un vārtsargs Kaspars Ikstens, bet "Jelgavu" - vienības galvenais treneris Oļegs Kubarevs un aizsargs Renārs Rode.

RFS galvenais treneris Valds Dombrovsks uzsvēra, ka viņam ar komandu ir gods spēlēt Latvijas kausa finālā. "RFS pirmoreiz iekļuvusi Latvijas kausa finālā, un arī man personiski tā būs pirmā reize finālā. Es domāju, ka tas ir liels gods, jo ne katru dienu ārvalstu treneris ar savu komandu debitē finālā. Turklāt pretiniekiem ir lielāka pieredze nekā mums Latvijas kausa finālos. Protams, tie bija citi spēlētāji, taču futbolā vēsture un tradīcijas ir ļoti svarīgi."

Atšķirībā no ieraksta RFS komandas "Twitter" kontā pēc "Jelgava" - "Riga" spēles virslīgā, kas liecināja, ka pa ceļam līdz mačam ar "Riga" nākamnedēļ RFS futbolisti iegriezīsies Jelgavā pēc kausa, komandas treneris slavēja pretiniekus.

"Sestdien tiksies divas komandas, kuras šobrīd ir labā sportiskajā formā un pēdējos mēnešos aizvadījušas labas spēles virslīgā. "Jelgava" pēdējā laikā nav zaudējusi, kā arī nedaudz ir mainījusi savu spēles stilu. Ir redzami trenera [Oļega Kubareva] smagā darba augļi, un komanda ieguvusi savu spēles stilu. To nevar nosaukt par uzbrūkošu, taču nedrīkst apgalvot, ka "Jelgava" sestdien nebūs gatava. Abas komandas atdos visus spēkus. Protams, ne vienmēr fināli ir tās skatāmākās spēles, turklāt, cik zinu, arī laukuma stāvoklis šobrīd nav pats labākais. Tomēr abas komandas gribēs nospēlēt, cik labi vien spēj, un cīnīsies par par šo trofeju."

"Jelgavas" kluba galvenais treneris Kubarevs bilda, ka šis viņa komandai nebūs tikai kārtējais mačs, jo RFS jau ir ceļazīme uz kādu no nākamā gada Eiropas kausu izcīņām, kamēr "Jelgava" šādu bonusu var nopelnīt vienīgi, uzvarot Latvijas kausa finālā.

"Pretiniekam it kā ir priekšrocības, jo viņiem nebija jāspēlē, kamēr mums bija atliktais mačs ar "Riga". Viņi ir turnīra tabulas augšdaļā un šobrīd spēlē teicami, mēs esam turnīra tabulas lejasdaļā. Tomēr kausa mači ar to arī atšķiras, ka pirms spēles nav uzvarētāju un zaudētāju, un viena epizode var visu izšķirt. Čempionātā nākamajā mačā vari ko labot, bet šeit labot kaut ko ir ļoti grūti. Mūsu pluss ir mūsu mājas laukums un motivācija."

Arī RFS kluba kapteinis vārtsargs Kaspars Ikstens uzsvēra spēles likmi: "Svarīga spēle, jelgavniekiem, lai tiktu Eiropas kausos, mums - lai pārrakstītu vēsturi un izcīnītu pirmo Latvijas kausu. Man personīgi būs patīkami atgriezties finālā, jo reiz es jau Zemgales Olimpiskā centra stadionā esmu pacēlis Latvijas kausu virs galvas "Jelgavas" sastāvā un ceru to pašu izdarīt arī šoreiz RFS rindās."

"Jelgavas" kluba aizsargs Renārs Rode piekrita, ka sestdien būs svarīgs mačs: "Tā ir svarīgākā spēle sezonā, tā ir iespēja tikt eirokausos. Mēs uz to ejam un to gribam, lai nākamgad spēlētu arī eirokausos. Tā ir ļoti liela motivācija, un cīnīsimies par mērķa sasniegšanu."

Latvijas kausa fināls norisināsies Jelgavā sestdien, 26. oktobrī, plkst. 14.20.

RFS līdz finālam tika, astotdaļfinālā ar 2:1 pārspējot "Valmiera Glass ViA", ceturtdaļfinālā ar tādu pašu rezultātu - "Liepāju", bet pusfinālā ar 3:1 tika pieveikta "Riga", pirmoreiz komandas vēsturē iekļūstot finālā.

"Jelgava" astotdaļfinālā ar 1:0 uzvarēja "Metta", nākamajā kārtā ar 2:1 - "Daugavpili", bet cīņā par iekļūšanu finālā ar 5:0 sagrāva Liepājas otrās līgas komandu "Karosta".

Latvijas kausa futbolā fināls šogad notiks 26.oktobrī Jelgavā. Titula cīņa norisināsies Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Iepriekšējo un vienīgo reizi Latvijas kausa fināls tur notika 2014.gadā, kad mājiniece "Jelgava" pēcspēles sitienu sērijā pārspēja "Skonto".

Pērn par Latvijas kausa čempioni pirmo reizi vēsturē kļuva "Riga" vienība, kas finālspēlē tikai pēcspēles sitienu sērijā pārspēja "Ventspili".

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 37 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 11 dažādas vienības.

Turnīra titulētākā komanda ir vairs neeksistējošā "Skonto", kas no 1992. līdz 2012.gadam turnīrā triumfēja astoņas reizes.

Latvijas kauss futbolā vienā sezonā tika izspēlēts līdz 2008.gadam, bet kopš 2009./10.gada tas tika iesākts iepriekšējā sezonā un pabeigts nākamā gada pavasarī. Līdz ar to ceturtā Latvijas dalībniece Eirokausos tika noskaidrota vien aptuveni mēnesi pirms jaunās UEFA Eiropas līgas sezonas sākuma.

Uz augšu