Kalniņam kārtējā teicamā spēle "Jokerit" komandā

Jānis Kalniņš
Jānis Kalniņš Foto: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas vārtsargs Jānis Kalninš sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē atvairīja 34 pretinieku metienus, palīdzot Helsinku "Jokerit" viesos svinēt otro panākumu pēc kārtas.

"Jokerit" izbraukumā ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0) papildlaikā uzvarēja Čerepovecas "Severstaļ".

Pagarinājumā uzvaras vārtu guvumā latviešu vārtsargs atzīmējās ar rezultatīvu piespēli. Viņam tā ir pirmā rezultatīvā piespēle šosezon, bet jau desmitā KHL spēlētāja karjerā.

Kalniņš Helsinku komandas vārtos tika galā ar 34 pretinieku metieniem.

Pašlaik 27 gadus vecais Kalniņš izcīnīja devīto uzvaru šosezon 14 spēlēs.

Vārtus viesi 26.minūtē guva vairākumā, ar precīzu metienu izceļoties Essem Joensū, bet otro pēc kārtas "sauso" spēli Kalniņam izbojāja un izlīdzinājumu trīs minūtes un septiņas sekundes līdz pamatlaika beigām panāca čehs Libors Šulāks.

Tomēr uzvaras ripu iemeta "Jokerit" pagarinājuma trešajā minūtē. Vispirms divi "Severstaļ" spēlētāji - Šulāks un Daņiils vovčenko - izslidoja vienatnē pret Kalniņu, taču latviešu vārtsargs glāba Helsinku klubu no vārtu zaudējuma. Uzreiz pretuzbrukumā pēc tālas Henrika Hāpalas piespēles viens pret mājinieku vārtsargu Vladislavu Podjapoļski izslidoja Peters Regins un no neērtās puses raidīja ripu vārtos - 2:1.

Citā spēlē Pētera Skudras vadītais Čeļabinskas "Traktor" ar 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) piekāpās Habarovskas "Amur".

Rietumu konferencē "Jokerit" 20 mačos iekrājuši 25 punktus un atrodas sestajā pozīcijā.

Savukārt Austrumos "Traktor" ar 20 punktiem 25 spēlēs ieņem priekšpēdējo vietu.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 24 komandas - pa 12 Rietumu un Austrumu zonā.

Regulārajā čempionātā katra komanda tāpat kā iepriekšējā sezonā aizvadīs pa 62 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.