Turē par rasisma problēmu: Anglijas izlasei vajadzēja pamest spēli

Jaja Turē FOTO: Reuters/ScanPix

Labi pazīstamais Kotdivuāras futbolists Jaja Turē atklājis, ka, viņaprāt, Starptautiskajai Futbola federāciju asociācijai (FIFA) nerūp rasisma jautājumi, tāpēc arī nav izdarīts pietiekami liels darbs, lai to novērstu.

Turē arī atklāja, ka Anglijas izlasei Bulgārijā notikušo 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli vajadzēja pamest, jo atbalstītāji viņus saukājuši par mērkaķiem.

Anglijas izlase šajā spēlē svinēja pārliecinošu panākumu ar 6:0. Mača norise tika pārtraukta divas reizes, tomēr viesi, neraugoties uz atbalstītāju apvainojumiem, nolēma spēli pabeigt.

Savulaik "Barcelona" un Mančestras "City" rindās spēlējušais futbolists ar savu viedokli dalījās pagājušajā nedēļā īsi pēc tam, kad viņa pārstāvētā Cjindao "Huanghai" vienība iekļuva Ķīnas augstākajā līgā.

"Ļoti skumji. Nesaprotu, kāpēc viņi spēlēja. Apkārtējie vienmēr runā, bet nekas nemainās," savu kritiku pauda Turē, kurš visai bieži izceļ rasisma problēmu futbolā. "FIFA cilvēkiem nerūp šī problēma, jo par to esam runājuši neskaitāmas reizes, bet tas aizvien vēl notiek."

Atzinību par rasisma aktualizēšanu izpelnījies bijušais Turē komandas biedrs Rahīms Stērlings, tomēr kotdivuārietis uzskata, ka ar to nav gana, jo, viņaprāt, spēlētājiem būtu jākļūst vēl aktīvākiem.

"Viņiem šīs lietas ir jāuztver krietni nopietnāk. Pretējā gadījumā fani turpinās darīt to, ko viņi dara," teica Turē. "Spēlētājiem tajos gadījumos būtu jāpamet laukums."

Karjeras spilgtākos gadus Turē aizvadīja Mančestras "City" vienībā, kur astoņās sezonās viņš piedalījās 316 spēlēs, kuru laikā guva 79 vārtus, trīs reizes kļuva par premjerlīgas čempionu un vienreiz ieguva Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausu.

Turē 2009.gadā kopā ar Spānijas grandu "Barcelona" triumfēja arī UEFA Čempionu līgā, kā arī viņš četras reizes tika atzīts par gada futbolistu Āfrikā.

Savukārt pērn Turē atgriezās Pirejas "Olympiakos", kur spēlēja arī 2005./06. gada sezonā, tomēr šā kluba rindās viņš aizvadīja tikai dažas spēles un pirms gadu mijas tika atbrīvots.

Tikmēr Kotdivuāras izlasē Turē 101 spēlē guvis 19 vārtus, piedaloties trijos Pasaules kausos.

Uz augšu
Back