Vokers: Spēlē pret Zviedriju visu izšķīra divas mūsu kļūdas

LETA
Vokers: Spēlē pret Zviedriju visu izšķīra divas mūsu kļūdas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Gerijs Vokers
Gerijs Vokers Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas regbija izlases spēlē ar Zviedriju rezultātu izšķīra divas kļūdas, secina Latvijas izlases galvenais treneris Gerijs Vokers.

Latvijas regbija izlase sestdien Slokas stadionā Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijas otrajā mačā ar 22:26 zaudēja Zviedrijai, šajā ciklā ciešot otro neveiksmi.

Latvija gan ieguva bonusa punktu, jo nezaudēja ar vairāk kā septiņiem punktiem, kas var būt ļoti noderīgs turnīra izskaņā.

"Sniegums bija fantastisks. Bumbas apstrāde, tās ievadīšana spēlē bija lieliska, uzskatu, ka izdarījām spiedienu uz viņu cīņu. Tomēr rezultāta atšķirību izveidoja tas, ka nedarbojāmies pareizi pēc sākuma sitieniem - pretinieku astotais numurs paņēma bumbu, noskrēja 50 metrus un viņi veica piezemējumu," Latvijas Regbija federācija (LRF) citē Vokera teikto.

Angļu treneris atgādināja, ka Latvija pirmajā puslaikā divus piezemējumus ielaida nepilnas minūtes laikā pēc sākuma sitiena izpildes. "Nepiekrītu apgalvojumam, ka pirmās desmit minūtes mūsu izpildījumā nebija labas. Vienkārši Zviedrija spēlēja ļoti labi," atzina Latvijas valstsvienības stūrmanis.

Vokers uzskata, ka Latvijas izlasei jāturpina iesāktais darbs, kā arī jārēķinās, ka līmenī augstāk pretiniekiem ir spēcīgāki un ātrāki. "Tai pašai Ungārijai ir sešu gadu plāns, viņiem ir jauns stadions, viņiem ir labs nacionālais čempionāts. Tas pats jādara Latvijai," uzskata Vokers, kuram šī bija ceturtā spēle pie izlases stūres. 

"Esam aizvadījuši četras spēles, mainot stilu, kurā spēlējam. Cenšamies strādāt modernāk un ceru, ka arvien modernāk mēģinās strādāt arī klubu treneri. Zinu, ka klubos jau tiek izmēģinātas sistēmas, kuras cenšamies īstenot arī nacionālajā izlasē - nedaudz vairāk kontrolēt bumbu, spēlēt nedaudz strukturētāk, lai spēlētāji zinātu, kur viņiem jāatrodas. Mums vienkārši jāturpina progresēt. Zviedrija šādā līmenī ir jau kādu laiku, viņi spēlēja fiziski, ar labu spēles struktūru, tomēr mēs to spējām izlīdzināt un vienīgā atšķirība gala rezultātā bija divas kļūdas pēc sākuma sitieniem. Nekad nebūs tā, ka visas 80 minūtes aizvadīsi perfekti, bet galvenais ir censties no pirmās līdz pēdējai sekundei," skaidroja treneris.

Sestdien savas atvadu spēles izlasē aizvadīja kapteinis Ainārs Bērziņš, kuram šī bija 13.spēle valstsvienībā, un 46 gadus vecais Māris Robežnieks, kurš ar 62 dueļiem palika vien trīs spēļu attālumā no rekordista Jāņa Skujas. 

"Biju pārsteigts, ka Aināram ir tik maz spēļu izlasē. Varu pateikt vien to, ja es būtu bijis treneris pēdējos 12 gadus, viņam jau būtu 60-70 spēles. Aināra līdera vērtības ir nepārvērtējamas, viņš man ļoti palīdzējis. Tieši es viņam piešķīru kapteiņa apsēju, jo viņš ir izlases līderis. Savukārt Māris ir lielisks tehniskajā ziņā, joprojām viens no labākajiem cīņas spēlētājiem Latvijā," skaidroja Vokers.

Debiju Latvijas valstsvienībā piedzīvoja Anglijas jaunatnes izlasēs spēlējušais Feivors Maduka.

"Feivors ir citādāks nekā Latvijas spēlētāji. Viņš ļoti labi pārzina spēli, ir spēlējis augstā līmenī, tāpēc izlasē, kuru pārstāv ar lielu lepnumu, viņš ienes kaut ko svaigu. Viņš zina moderno spēli," angļa spēli komentēja Vokers. 

Atlikušās divas spēles Latvija aizvadīs pavasarī, kad vispirms viesosies pie spēcīgās Čehijas, bet maija sākumā uzņems Luksemburgu. "Mums jācenšas iegūt kādus punktus pret Čehiju, bet pēc tam vajadzēs izcīnīt 4-5 punktus pret Luksemburgu. Turnīrs vēl nav beidzies. Šosezon cenšamies nostiprināties pirmajā divīzijā un mačā pret Zviedriju pierādījām, ka esam cienīga šī līmeņa komanda," secināja Vokers.

Zīmīgi, ka Robežnieks nav nemaz vecākais spēlētājs izlasē, jo joprojām karjeru plāno turpināt Guntis Cirša. "Gunča ir vēl vecāks par mani, bet tas, ko viņš rāda laukumā, ir fantastiska. Mums abiem ir 46 gadi, viņam pāris mēneši vairāk," pauda Robežnieks.

"Čehi ir mūsu grupas favorīti, pret viņiem būs ļoti grūti. Lai paliktu grupā tad mums izšķirošā spēle, visdrīzāk, būs cīņa pret Luksemburgu. Uzskatu, ka arvien vairāk jāiespēlē jaunie spēlētāji, kuri tad lēnā garā pieredzi iegūs," par izlases nākotni saka Robežnieks. "Varbūt dažreiz jāpaiet solīti atpakaļ, lai varētu spert divus uz priekšu. Ja godīgi, šobrīd mūsu līmenis tomēr ir grupu zemāk. Jā, varam spēlēt arī šajā grupā, bet tādā gadījumā, ja mums ir ideāls sagatavošanās cikls, pilna komplektācija un nav traumu."

Tāpat kā treneris Vokers, arī Maduka uzskata, ka komandai pāris kļūdas maksāja uzvaru.

"Tomēr kopumā bijām lieliski, turējāmies pie spēles plāna, darījām to, ko nepieciešams darīt. Pretinieki ir laba komanda un par kļūdām mūs sodīja, tomēr uzskatu, ka kopumā bijām labāki. Domāju, ka spēlējām daudz labāk, viņi vienkārši labāk izmantoja savas iespējas," saka izlasē debitējušais Maduka. "Es izbaudīju spēlēšanu Latvijas izlasē, mani komandā sagaidīja ļoti laipni, ceru, ka tikšu aicināts uz izlasi vēl. Pret Ungāriju diemžēl nevarēju palīdzēt traumas dēļ, bet pret Zviedriju biju gatavs."

Zīmīgi, ka šajā rudenī Maduku sākotnēji bija plānots piesaistīt kā izlases fizioterapeitu, tomēr Vokers izlēma viņu sūtīt laukumā. "Es studēju medicīnu. Sākotnējā ideja biju, ka palīdzēšu kā fizioterapeits, bet pēc laika treneris mani uzaicināja spēlēt, jo pēc starptautiskajiem noteikumiem kvalificējos spēlēšanai. Biju gatavs doties laukumā. Ja spēlētāji ir apmierināti, ka spēlēju, es to daru ar prieku," uzsvēra Maduka.

Pirms spēles daudzi bija pārsteigti, ka Maduka dziedāja Latvijas himnu. "Jā, es dziedāju himnu. Kad pirms četriem ar pusi gadiem šeit ierados, mans draugs Emīls Balodis pateica, ka man viņa dēļ jāiemācās himna. Es to iemācījos. Uzskatu, ka mana latviešu valoda ir diezgan laba - man ikdienā jāstrādā ar latviešu pacientiem, man ir latviešu draugi, es spēlēju ar latviešiem. Ja dzīvo kādā valstī, tev ir jāmāk tās valoda - tas ir mazākais, ko vari izdarīt, lai cienītu valsti. Latviešu valoda ir grūta, bet es to mācos. Es būšu Latvijā vēl vismaz pusotru gadu, bet pēc tam redzēsim. Ja mani aicinās, neredzu iemeslu, kāpēc, lai nespēlētu izlasē arī pēc tam," atklāja Maduka.

Pirms divarpus nedēļām notikušajā pirmajā grupas spēlē Latvijas izlase ar rezultātu 13:38 viesos kapitulēja Ungārijai.

Latvijas regbija izlase pēc gada pārtraukuma atgriezusies Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijā. 2018.gada maijā Latvija šajā grupā palika pēdējā, piektajā, vietā, kaut cikla laikā pārspēja Ungāriju, un izkrita līmeni zemāk. Tomēr otrajā konferencē latvieši uzvarēja gan Somiju, gan Dāniju, gan Norvēģiju, gan Austriju un atgriezās pirmajā konferencē.

Jaunajā ciklā Latvija ir vienā apakšgrupā ar Čehiju, Luksemburgu, Zviedriju un Ungāriju. Noslēdzošās divas spēles risināsies nākamgad - 18. aprīlī Latvija viesosies Čehijā, bet 2.maijā uzņems Luksemburgu. 

Pagājušajā ciklā šajā divīzijā uzvarēja Ukraina, kam sekoja Zviedrija, Luksemburga, Ungārija un Moldova. Tagad Moldova izkritusi uz grupu, kurā iepriekš bija Latvija, bet Ukraina nomainījusi Čehiju "Trophy" divīzijā, ko var saukt par trešo spēcīgāko kontinentā aiz Sešu nāciju turnīra un Eiropas čempionāta.

Šogad Latvijas izlases grožus pārņēma brits Gerijs Vokers, kurš ir vien ceturtais Latvijas valstsvienības vadītājs vēsturē. Vokers galvenā trenera amatā aizstājis Sergeju Lisko, kurš izlasi vadīja kopš 2012.gada.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu