Jēkabsone-Žogota tikusies ar FIBA Eiropas nodaļas prezidentu

Bijušais Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Ojārs Kehris (no kreisās), Anete Jēkabsone-Žogota un Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļas prezidents Turgajs Demirels. FOTO: https://www.facebook.com/anete.jekabsonezogota.7

Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidenta amata kandidāte Anete Jēkabsone-Žogota trešdien aizvadījusi veiksmīgu tikšanos ar Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļas prezidentu Turgaju Demirelu, vēsta bijušās valstsvienības spēlētājas preses dienests.

Šobrīd vienīgā LBS prezidenta amata kandidāte Jēkabsone-Žogota, strādājot pie savas programmas, jau tikusies ar lielu daļu LBS biedru pārrunājot viņus interesējošos jautājumus, savukārt oktobra izskaņā notika tikšanās ar galveno LBS starptautisko partneri "FIBA Europe" un šīs organizācijas prezidentu Demirelu.

"Tikšanās ar Demirela kungu bija ļoti veiksmīga. Bijām pazīstami jau iepriekš, taču nekad nebijām pārrunājuši tik nopietnas lietas, kā Latvijas iesaiste lielo basketbola lēmumu pieņemšanā," preses dienests citēja Jēkabsoni-Žogotu.

"FIBA mums ir atvērta, viņi novērtē mūsu panākumus laukumā, un uz šāda fona Latvijai kā valstij, protams, ir vieglāk savas idejas izteikt tā, lai tās sadzird."

"Nenoliegšu, ka man bija svarīgi dzirdēt atbalstu ceļā uz saviem mērķiem no Eiropas galvenās basketbola organizācijas vadītāja, tas stiprina ticību, ka esmu uz pareizā ceļa, un dod daudz lielāku pārliecību, runājot ar jebkuru no biedriem Latvijā par to, ka viņi tiks pārstāvēti visaugstākajā līmenī."

LBS prezidenta amata kandidāte arī atklāja, ka sarunu gaitā viņas un Demirela kunga domas par izlašu komplektēšanu kvalifikācijas turnīriem bijušas līdzīgas.

"Prieks, ka konstruktīvi pārrunājām lietas, kas svarīgas tieši Latvijai, situāciju par Eirolīgas spēlētāju dalību kvalifikācijas turnīrā un izlašu spēļu grafiku. Ticu, ka nākotnē šo jautājumu izdosies sakārtot veiksmīgāk, un no savas puses esmu gatava darīt visu nepieciešamo, lai to panāktu. Mūsu domas ar Demirela kungu sakrīt - izlasē jāspēlē visiem labākajiem," optimistiski noskaņota pēc tikšanās bija Jēkabsone-Žogota.

Gandarījumu par to, ka FIBA 2007.gada labākā basketboliste nolēmusi savu dzīvi arī turpmāk saistīt ar basketbolu pauda Demirels: "Mūsu prakse FIBA pierāda, ka spēlētāji, kuri sāk vadīt savu valstu federācijas, dara to ļoti veiksmīgi. Es saredzu labas sadarbības iespējas nākotnē, jo šodien vēlreiz pārliecinājos, ka Anete nav cilvēks, kurš gaida gatavu risinājumu problēmām, viņa kā jau līdere ir gatava piedalīties darbā, lai šo risinājumu atrastu. Vēlu viņai veiksmi gaidāmajās vēlēšanās."

Minhenē uz tikšanos bija uzaicināts arī kādreizējais LBS prezidents un ilggadējs Latvijas pārstāvis FIBA Finanšu komisijā Ojārs Kehris, kurš uzsvēra, ka šis ir lieliski piemērots brīdis, lai sāktu sadarboties ar FIBA daudz ciešāk.

"Vēsturiski Latvija ir FIBA dibinātājvalsts un tas izsaka daudz. Ar savu mērķtiecību, enerģiju un cīnītājas raksturu Anete būtu lieliska mūsu basketbola pārstāve, lai Latvijas ietekme šajā organizācijā kļūtu lielāka, nekā tas pēdējos gadus ir bijis," pārliecināts bija Kehris. 

"Mana pieredze liecina, ka federāciju prezidentu līmenī personu izvēle ir ļoti būtiska, jo panākumus nosaka ne tikai profesionalitāte, bet arī personības harisma un "laukuma redzējums". Anetes sportiskie sasniegumi jau tagad atver daudzas durvis, bet katra tikšanās kā šodien apliecina viņas līderes talantu arī darbā ārpus basketbola laukuma."

LBS valde vēl nav paziņojusi konkrētu datumu, kad notiks prezidenta vēlēšanas, taču saskaņā ar biedrības statūtiem jauns prezidents jāievēl līdz 2020.gada janvāra beigām, kad beidzas Valda Voina pilnvaras.

Uz augšu
Back