"LMT Autosporta Akadēmija" izsludina apmācību programmu rallija stūrmaņiem

TVNET Auto
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

"LMT Autosporta Akadēmija" (LMT AA) sadarbībā ar Biķernieku komplekso sporta bāzi (BKSB) atklāj Latvijas autosportā nebijušu apmācību programmu – seminārus rallija stūrmaņiem. Semināru mērķis ir palīdzēt autorallija ekipāžām un īpaši to stūrmaņiem padziļināti izprast autorallija specifiku un uzlabot praktiskās iemaņas virtuālajā simulatorā.

Apmācību programmu vadīs Dainars Dambergs, LMT AA vadītājs un autorallija stūrmanis ar 40 gadu pieredzi, kopā ar mentoriem – pasaules čempionāta rallijā dalībniekiem, LMT AA ekipāžas sportistiem Mārtiņu Sesku un Andri Mālnieku.

"Stūrmanis ir rallija pilota acis, un komandas darbā viņa pienesums ir tieši puse no uzvaras. LMT AA seminārus apmeklēt aicināti rallija stūrmaņi ar nelielu pieredzi un tie, kuri vēlas paplašināt savu redzesloku un zināšanas. Ir svarīgi, lai rallija entuziasti trasē justos droši un pārliecināti par savām spējām. Tāpēc esam izstrādājuši unikālu apmācību un treniņu programmu kopā ar Biķernieku komplekso sporta bāzi ar mērķi attīstīt autoralliju un dot iespēju izpausties jauniem talantiem," stāsta Dainars Dambergs.

Semināru teorētiskajās apmācībās autosportisti varēs dziļāk izprast autorallija specifiku un noteikumus, uzzināt, kā uzlabot ekipāžas savstarpējo sadarbību, apgūt stenogrammas pamatprincipus un tās pasniegšanas veidus. Savukārt praktiskajās nodarbībās – pārbaudīt savas prasmes virtuālajā simulatorā, izslēdzot riskus, ar ko braucēji un viņu automašīnas saskaras trasē.

Autosportisti Mārtiņš Sesks un Andris Mālnieks rallija simulatoru izmantojuši treniņos un atzīst, ka tas ir veids, kā starpsezonā kopīgi uzlabot sīkas nianses tehnikā un arī izbraukt trases Somijā, Čīlē un Vācijā, neesot uz vietas. Mārtiņš Sesks: “Gatavojoties pasaules rallija čempionātam, braukšana simulatorā ir labs treniņš, lai uzlabotu pilota un stūrmaņa sadarbību, uzturētu sevi formā. Simulatorā rallija pilotam iespējams apgūt un uzlabot reakciju, eksperimentēt ar braukšanas stilu un ātrumu – jo virtuālā realitāte piedod kļūdas."

LMT AA teorētiskās rallija stūrmaņu apmācības sāksies no 14. novembra, kam sekos arī praktiskās nodarbības simulatorā Biķernieku trasē gada nogalē. Visi interesenti ir aicināti pieteikt dalību semināros LMT AA Facebook lapā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu