Paravieglatlēte Dadzīte pasaules čempionātā izcīna zeltu šķēpmešanā
Papildināts

Diāna Dadzīte FOTO: Publicitātes foto

Latvijas paravieglatlēte Diāna Dadzīte pirmdien Dubaijā pasaules čempionātā izcīnīja zeltu šķēpmešanā, startējot F55 medicīniskās grupas konkurencē.

(Pievienota 5. un 6.rindkopa.)

Dadzīte savā labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 25,54 metru tālumā, izcīnot pārliecinošu uzvaru. Latvijas sportiste pirmajā mēģinājumā rīku raidīja 24,42 metrus tālu, otrajā rezultāts bija par 28 centimetriem tuvāk, bet trešais mēģinājums padevās vēl sliktāks - 23,81 metrs. Dadzītei zeltam būtu pieticis arī ar pirmā mēģinājum rezultātu, bet pēc neveiksmīgā ceturtā mēģinājuma, viņai ar pirmspēdējo, piekto piegājienu izdevās uzlabot savu rezultātu.

Sportiste sestajā mēģinājumā rezultātu neuzrādīja, bet otrā vietas ieguvēja Hašimijeha Moavi-Motagijana no Irānas, tika apsteigta par nepilniem diviem metriem. Irānas sportiste šķēpu aizmeta 22,67 metrus tālu, kamēr trešās vietas ieguvēja Raisa Mačado-Roča no Brazīlijas rīku raidīja 22,28 metru tālumā.

Irānas sportiste laboja reģiona rekordu.

Tikmēr Dmitrijs Silovs, startējot F38 medicīniskās grupas konkurencē, lodes grūšanā izcīnīja septīto vietu, sasniedzot savu labāko rezultātu. Silovs pirmajā mēģinājumā lodi aizgrūda 11,89 metrus tālu, bet nākamajā piegājienā viņam izdevās uzlabot savu personīgo rekordu - 12,38 metri, kas arī bija viņa labākais rezultāts. Trešais un sestais mēģinājums bija ļoti tuvu pirmā grūdiena rezultātam (11,84 un 11,80 metri), savukārt ceturtajā un piektajā piegājienā viņam rezultātu neizdevās uzrādīt.

Ceturtdien starts F33 klases lodes grūšanas finālā paredzēts Jānim Juhņēvičam, kurš kvalifikācijas sacensībās rīku aizgrūda septiņus metrus tālu.

Aigars Apinis ceturtdien pasaules čempionātā paravieglatlētikā Dubaijā izcīnīja uzvaru diska mešanā F52 grupā. Apinis labākajā mēģinājumā raidīja disku 21,05 metru tālumā, tuvāko sekotāju poli Pjotru Koseviču apsteidzot par 47 centimetriem.

Tikmēr Dmitrijs Silovs sestdien izcīnīja sesto vietu šķēpa mešanā F38 medicīniskās grupā.

Pirmdien starts lodes grūšanā paredzēts Silovam.

Pasaules čempionāts paravieglatlētikā notiek no 7. līdz 15.novembrim. Latviju Dubaijā pārstāv pieci sportisti. Viņu vidū ir arī daudzkārtējais pasaules un paralimpisko spēļu čempions Aigars Apinis un 2016.gada paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļas ieguvēja, pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte, kuru Starptautiskā paralimpiskā komiteja ir ierindojusi starp desmit spēcīgākajām pasaules parasportistēm pasaulē.

Kopumā pasaules čempionātā piedalās apmēram 1400 vieglatlētu no 122 valstīm. Čempionāts notiek Dubaijas nesen atjaunotajā stadionā, kas paredzēts un pielāgots tieši parasportistiem.

Latviju sportisti pasaules čempionātā paravieglatlētikā

  • diska mešanā (F52 klase) - Aigars Apinis,
  • šķēpa mešanā un diska mešanā (F55 klase) - Diāna Dadzīte,
  • šķēpa mešanā un lodes grūšanā (F38 klase) - Dmitrijs Silovs,
  • vālītes mešanā (F32 medicīnas klase) - Baiba Rorbaha,
  • lodes grūšanā (F33 klase) - Jānis Juhņēvičs.
Uz augšu
Back