Merzļikins divas trešdaļas spēlē izcili; "Blue Jackets" nenosargā uzvaru Monreālā

Joprojām bez uzvaras Ziemeļamerikas laukumos spēlē Latvijas nacionālās hokeja komandas vārtsargs Elvis Merzļikins.

Merzļikina pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas "Blue Jackets" pagājušajā naktī (Latvijas laiks) ar rezultātu 2:3 pēcspēles metienos izbraukumā atzina Monreālas "Canadiens" pārākumu.

Latvijas vārtsargs atvairīja 30 no 32 pretinieku metieniem.

Abas ripas pamatlaikā Merzļikins savos vārtos ielaida spēles trešajā trešdaļā, turklāt otro vien 41 sekundi pirms perioda beigu sirēnas, kad 2:2 ar precīzu metienu panāca slovāks Tomāšs Tatars.

Pēcspēles metienu sērijā "Canadiens" otro panākumu pēc kārtas nodrošināja Džonatans Druēns.

"Canadiens" vārtu vīrs Korijs Praiss atvairīja 33 no 35 metieniem un tika nosaukts par spēles spožāko zvaigzni.

"Blue Jackets" piedzīvoja septīto zaudējumu pēdējās astoņās spēlēs.

25 gadus vecais Merzļikins NHL piedalījies piecās spēlēs, kurās vidēji savos vārtos ielaidis 3,43 ripas, atvairot 89,4% pretinieku metienus.

Kolumbusas komanda ar 18 spēlēs izcīnītām sešām uzvarām ieņem 13. vietu turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā.