Elbakjans: Bankai prasīju 50 tūkstošus latu, bet man iedeva 36 dvieļus un lietussargus

"Ģenerāļa stūrmaņi"
TVNET Sports
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Rubrikas "Ģenerāļa stūrmaņi" šīs sezonas 23. epizodē Valdis Valters uz sarunu aicinājis ielu sporta un mākslas kustības "Ghetto games" aizsācēju Raimondu Elbakjanu.

Elbakjans "Ghetto games" kustību sāka 2009. gada ekonomiskās krīzes laikā. Sākotnēji viņš vienkārši vēlējās kopā ar draugiem iesaistīties fiziskās aktivitātēs, spēlējot ielu basketbolu.

"Tajā laikā aizgāju uz "Swedbank", kur paprasīju 50 000 latu. Man iedeva 36 dvieļus un 36 lietussargus. Arī Rīgas domē teica, ka ar jauniešiem viss ir kārtībā. Tad radās ideja, ka jāizveido vietu, kur jauniešiem izlikt savu enerģiju," atcerējās Elbakjans.

"Ghetto games" aizsācējs savā veidā arī aizsāka ielu basketbola popularitātes otro vilni Latvijā. No tā tagad izveidojusies Latvijas 3x3 basketbola izlase, kas reāli pretendē uz dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Elbakjans gan uzskata, ka šībrīža Pasaules tūres spēlētāji vairumā gadījumu ir neizdevušies profesionāļi klasiskajā basketbolā, nevis no ielu turnīriem attīstījušies līdz šim līmenim.

"Tie ir otrā vai trešā ešelona spēlētāji, kuri nespēj realizēties. Viņiem jau sen bija jāiet savu rūpnīcu vadīt, bet šie vēl bumbu dzenā," savu viedokli pauda Elbakjans.

Vērtējot Latvijas iespējas uzņemt kādu no 3x3 basketbola Pasaules tūres posmiem, Elbakjans vērtēja, ka pašlaik to valsts nevar atļauties.

Sarunas laikā abi kungi pārrunāja arī vietējās basketbola vides problēmas, gaidāmās Latvijas Basketbola savienības (LBS) vēlēšanas un Elbakjana bēdīgi slaveno automašīnas novietošanu uz kāpnēm. Viņš paskaidroja, ka šobrīd garāmgājēji šādas situācijas vairs fiksēt nevar.

"Es vienmēr esmu kreatīvi parkojies! Šobrīd vienkārši manas ikdienas takas neved tur, kur jābrauc uz apmalēm," jau sabiedrībā neviennozīmīgu attieksmi ieguvušo auto novietošanas stilu komentēja tā autors.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu