"TTT Rīga" pievienojas NCAA čempione un WNBA spēlējusī Meibrija

Marina Meibrija FOTO: Publicitātes foto

Basketbola klubs "TTT Rīga" pārtraucis sadarbību ar amerikāņu saspēles vadītāju Linneju Hārperi (Linnae Harper), bet viņas vietu ieņems Marina Meibrija (Marina Mabrey), kas spēlē aizsardzes pozīcijā, vēsta vienība. 

"TTT Rīga" komandas galvenais treneris Mārtiņš Zībarts par jauno papildinājumu teica: "Marina Meibrija pārstāvēja vienu no labākajām studentu komandām - "Notre Dame" - un bija viena no atslēgas spēlētājām, izcīnot 2018. gadā NCAA čempiontitulu un šogad spēlējot finālā. Šovasar Marina spēja sevi apliecināt WNBA Losandželosas "Sparks" sastāvā, un saņēmām labas atsauksmes no viņas komandas biedres. Šī būs viņas pirmā pieredze Eiropas basketbolā, bet ceram, ka Marinai ātri izdosies iekļauties mūsu komandā un palīdzēt uzlabot sniegumu uzbrukuma organizācijā."

1996. gadā dzimusī aizsardze šovasar WNBA draftā tika izvēlēta otrajā kārtā ar 19. kārtas numuru. 31 spēlē WNBA viņa laukumā vidēji pavadīja 11,5 minūtes un guva 4,0 punktus, metot soda metienus ar 87,5% precizitāti. Meibrina spēlē vidēja guva arī 1,2 atlēkušās bumbas, 1,0 rezultatīvas piespēles, 0,6 pārtvertas bumbas, kā arī 0,8 reizes kļūdījās.

Meibrina pirms tam koledžā četras sezonas pārstāvēja spēcīgo "Notre Dame" universitātes komandu "Fighting Irish", kas "Marta trakumā" triumfēja 2018. gadā, savukārt šogad finālā ar 81:82 piekāpās "Baylo", Meibrija finālspēlē pret "Baylor" guva 21 punktu, turklāt 12 punktus – pēdējā ceturtdaļā.

Četrās sezonās "Notre Dame" viņa spēlē vidēji guva 13,2 punktus, izcīnīja 3,2 atlēkušās bumbas, izdarīja 3,4 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 1,6 bumbas. Jāuzteic aizsardzes precizitāte – realizēti 48% metienu no spēles, 40,5% tālmetienu un 81,7% soda metienu.

"Fighting Irish" sastāvā viņa 30 spēlēs guva vismaz 20 punktus, kā arī Meibrinai pieder universitātes rekords realizētajos tālmetienos – 274. 2018./19. gada sezonā viņa tika iekļauta NCAA "Final Four" simboliskajā izlasē, kā arī otrajā simboliskajā izlasē spēcīgajā ACC konferencē.

Tikmēr "TTT Rīga" pārtraucis sadarbību ar saspēles vadītāju Linneju Hārperi. Paldies Linnejai par izdarīto komandas labā un novēlam turpmāku profesionālu izaugsmi.

Hārpere četrās Eirolīgas spēlēs guva vidēji 7,5 punktus, realizējot 28,2% metienu no spēles, 14,3% tālmetienu un 54,5% soda metienu. Viņa arī vidēji 25,2 minūtēs izcīnīja 3,5 atlēkušās bumbas, izdarīja 3,5 rezultatīvas piespēles, pārtvēra 2,5 bumbas, kā arī pieļāva 4,3 kļūdas.

Šī bija Hārperes otrā sezona Eiropā. Pirmo viņa aizvadīja Izraēlā, bet pirms tam spēlēja Sieviešu Nacionālajā basketbola asociācijā un NCAA, pārstāvot "Kentucky" un "Ohio State" universitātes. U17 un U19 pasaules čempionātos kopā ar ASV izlasi viņa izcīnīja zelta medaļas.

Nākamo spēli Eirolīgā "TTT Rīga" aizvadīs 27. novembrī mājās pret turnīra pašreizējām čempionēm Jekaterinburgas UGMK.

Uz augšu
Back