Lasickene vēlreiz aicina Krievijas Vieglatlētikas federācijas vadību atkāpties

Marija Lasickene

FOTO: Reuters/ScanPix

Slavenā krievu augstlēcēja Marija Lasickene vēlreiz aicinājusi Krievijas Vieglatlētikas federācijas (VFLA) vadību atkāpties no saviem amatiem.

Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU) apsūdz VFLA un tās vadību antidopinga noteikumu pārkāpuma piesegšanā. Starp apsūdzētajām personām ir arī VFL prezidents Dmitrijs Šļahtins un izpilddirektors Aleksandrs Parkins.

"VFLA glābs tikai radikālas pārmaiņas: sākot no ārkārtas vēlēšanām, jaunas hartas, visu struktūru pārskatīšanas līdz pat valsts akreditēto programmu atcelšanai. Nekādi "pagaidīsim līdz izmeklēšanas beigām" vai "iecelsim kādu no vietniekiem" nedrīkst būt. Jaunā komanda, kuras uzdevums bija izvest mūs no dopinga ārprāta, izrādījās ne labāka par veco. Pat sliktāka. Šļahtinam un viņa komandai nekavējoties vajadzētu pamest savus amatus un nekad vairs neatgriezties. Un es par to cīnīšos. Ar vai bez jūsu atbalsta," sociālajā vietnē "Instagram" raksta 2019.gada Eiropas labākā vieglatlēte Lasickene, kur iepriekš vasarā aicināja VFLA vadību atkāpties.

Jau vasarā mediji ziņoja, ka VFLA palīdzējusi augstlēcējam Daņilam Lisenko izvairīties no diskvalifikācijas par to, ka viņš pērn pirms Eiropas čempionāta nav dopinga uzraugiem ziņojis par savu atrašanās vietu. 22 gadus vecajam Lisenko pērn Eiropas čempionāta priekšvakarā par šo pārkāpumu tika anulēts zem neitrāla karoga startējoša sportista statuss. 

Kopā ar Krievijas Antidopinga aģentūru (RUSADA) veiktā izmeklēšana ilga 15 mēnešus, bet tās pēdējā fāzē no šī gada aprīļa līdz novembrim tika veiktas 22 liecinieku intervijas, pārbaudītas 14 elektronisko sakaru iekārtas, pārbaudīti seši terabaiti ar datiem un no krievu uz angļu valodu tulkoti aptuveni 7000 dokumentu.

Ņemot vērā Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) antidopinga kodeksu, apsūdzības viltošanā un dalībā nelikumīgā shēmā izvirzītas Šļahtinam, Parkinam, VFLA valdes loceklim un Maskavas Reģionālās vieglatlētikas federācijas vadītājam Arturam Karamjanam, VFLA administratorei Jeļenai Orlovai, VFLA antidopinga koordinatorei Jeļenai Ikoņņikovai, Lisenko un viņa trenerim Jevgēņijam Zagorulko.

VFLA līdz 12.decembrim ir jāatbild apsūdzībai, lai AIU valde varētu lietu nodot "World Athletics" Padomei, kas, balstoties uz antidopinga noteikumiem, var lemt par tālākajām sankcijām.

Kā vasarā ziņoja mediji, ja tiktu pierādītā VFLA vaina, Krievijas vieglatlēti var tikt diskvalificēti no 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, tāpat kā viņi nevarēja piedalīties Riodežaneiro Olimpiādē.

"World Athletics" par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem diskvalificēja VFLA 2015.gadā un tā vairākkārt pagarinājusi tās sodu.

Jau iepriekš ziņots, ka krievu sportistiem tika liegts piedalīties pagājušā gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, jo tika uzsvērts, ka Krievijā ir izveidota valsts atbalstīta dopinga lietošanas sistēma, tomēr tagad šīs valsts sportisti optimistiski raugās uz startiem 2020.gada Tokijas Olimpiādē.

Uz augšu