CRC aicina WADA atzīt Krievijas antidopinga aģentūru par neatbilstošu

FOTO: EPA/Scanpix

Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) Atbilstības pārbaudes komiteja (CRC) aicinājusi pagarināt atzīt Krievijas Antidopinga aģentūru (RUSADA) par neatbilstošu noteikumiem, tādējādi pagarinot sankcijas pret lielvalsti.

WADA atklāja, ka CRC aicinājusi antidopinga jumtorganizāciju 9.decembrī gaidāmajā Izpildkomitejas (ExCo) sēdē atkārtoti izslēgt RUSADA no biedru loka.

ExCo 9.decembrī pulcēsies uz tikšanos, lai spriestu par RUSADA nākotni.

Gadījumā, ja WADA vadība pieņems lēmumu realizēt rekomendācijas, Krievijai, visticamāk, nāksies izlaist nākamā gada vasaras Olimpiādi Tokijā.

Jau pagājušajā nedēļā CRC vadītājs Džonatans Teilors sarunā ar Vācijas televīzijas kanālu ARD norādīja, ka Krievija turpmāk vairs nevar cerēt uz kompromisiem no WADA puses.

"WADA apstiprina, ka saņemtās CRC rekomendācijas ir nosūtītas ExCo, kas saistītas ar pašreiz izskatīto lietu pret Krieviju un RUSADA," teikts WADA paziņojumā.

Tajā arī iekļautas rekomendācijas, kas aicina atzīt RUSADA par neatbilstošu. Tostarp aicināts RUSADA sodīt pēc Starptautiskā kodeksa noteikumiem, norādot procedūru, kādā veidā Krievija atkal varētu tikt atzīta par WADA biedru.

Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU) apsūdz Krievijas Vieglatlētikas federāciju (VFLA) un tās vadību antidopinga noteikumu pārkāpuma piesegšanā. Starp apsūdzētajām personām ir arī VFL prezidents Dmitrijs Šļahtins un izpilddirektors Aleksandrs Parkins.

Jau vasarā mediji ziņoja, ka VFLA palīdzējusi augstlēcējam Daņilam Lisenko izvairīties no diskvalifikācijas par to, ka viņš pērn pirms Eiropas čempionāta nav dopinga uzraugiem ziņojis par savu atrašanās vietu. 22 gadus vecajam Lisenko pērn Eiropas čempionāta priekšvakarā par šo pārkāpumu tika anulēts zem neitrāla karoga startējoša sportista statuss.  

Kopā ar RUSADA veiktā izmeklēšana ilga 15 mēnešus, bet tās pēdējā fāzē no šī gada aprīļa līdz novembrim tika veiktas 22 liecinieku intervijas, pārbaudītas 14 elektronisko sakaru iekārtas, pārbaudīti seši terabaiti ar datiem un no krievu uz angļu valodu tulkoti aptuveni 7000 dokumentu.

Ņemot vērā WADA antidopinga kodeksu, apsūdzības viltošanā un dalībā nelikumīgā shēmā izvirzītas Šļahtinam, Parkinam, VFLA valdes loceklim un Maskavas Reģionālās vieglatlētikas federācijas vadītājam Arturam Karamjanam, VFLA administratorei Jeļenai Orlovai, VFLA antidopinga koordinatorei Jeļenai Ikoņņikovai, Lisenko un viņa trenerim Jevgēņijam Zagorulko.

VFLA līdz 12.decembrim ir jāatbild apsūdzībai, lai AIU valde varētu lietu nodot "World Athletics" Padomei, kas, balstoties uz antidopinga noteikumiem, var lemt par tālākajām sankcijām.

Kā vasarā ziņoja mediji, ja tiktu pierādītā VFLA vaina, Krievijas vieglatlēti var tikt diskvalificēti no 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, tāpat kā viņi nevarēja piedalīties Riodežaneiro Olimpiādē.

"World Athletics" par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem diskvalificēja VFLA 2015.gadā un tā vairākkārt pagarinājusi tās sodu.

Krievu sportistiem tika liegts piedalīties pagājušā gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, jo tika uzsvērts, ka Krievijā ir izveidota valsts atbalstīta dopinga lietošanas sistēma.

Uz augšu
Back