Bertānam rezultatīva spēle; "Wizards" piedzīvo zaudējumu Denverā

Dāvis Bertāns (no labās)
Dāvis Bertāns (no labās) Foto: AP/Scanpix

Otro zaudējumu pēc kārtas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionātā pagājušajā naktī piedzīvoja Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" komanda.

"Wizards" basketbolisti ar 104:117 (23:25, 24:39, 22:22, 35:31) viesos piekāpās spēcīgajai Denveras "Nuggets", kas ir viena no Rietumu konferences līdervienībām.

Bertāns laukumā pavadīja 22:32 minūtes, kuru laikā izcēlās ar 14 gūtiem punktiem (1p. 5/7, 2p. 0/1, 3p. 3/8), savāca piecas atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu, trīsreiz pārkāpa noteikumus un spēli noslēdza ar lietderības rādītāju -12.

Rezultatīvākais spēlētājs "Wizards" rindās ar gūtu 21 punktu bija Džordans Makrē, bet vēl pa 14 punktiem iemeta Bredlijs Bīls un Morics Vāgners.

Tikmēr uzvarētāju sastāvā 20 punktus iemeta Džerami Grānts, 17 pievienoja Vils Bārtons.

Bertāns spēlē iesaistījās nepilnas trīs minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām, kad mazrezultatīvā cīņā "Wizards" atradās iedzinējos ar 17:19. Sākumā viņš vairāk atzīmējās ar cīņu zem groziem, bet otrās ceturtdaļas piektajā minūtē tika pie iespējas izpildīt divus soda metienus, kuri gan nebija precīzi.  Tiesa, minūti vēlāk viņš trāpīja trīs "sodiņus" un panāca 35:39.

Nepilnas piecas minūtes pirms puslaika beigām Bertāns tika nomainīts, bet "Wizards" pirmās 24 minūtes zaudēja ar 47:64. Laukumā latvietis atgriezās trešās ceturtdaļas vidū, kad mājinieku pārsvars nebija īpaši mainījies (57:75). Līdz ceturtdaļas beigām viņš iemeta vienu tālmetienu un trāpīja divus soda metienus (69:84).

Ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē rūjienietis grozā ieraidīja vēl divus tālmetienus, taču pēc viņa veiksmīgajām darbībām "Wizards" deficīts ievērojami nekritās (79:95 un 84:99). Nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Bertāns pie rezultāta 84:102 laukumu atstāja. "Wizards" tā arī neatspēlējās un cieta neveiksmi ar 104:117.

Nākamo spēli "Wizards" komanda aizvadīs naktī uz ceturtdienu (Latvijas laiks), kad viesu laukumā tiksies ar Fīniksas "Suns".

27 gadus vecais Bertāns šosezon vidēji mačā guvis 13,0 punktus un izcīnījis 4,6 atlēkušās bumbas. Tālmetienus viņš realizējis ar 44,3% precizitāti.

"Wizards" Austrumu konferencē ar piecām uzvarām 15 spēlēs ieņem desmito pozīciju, kamēr "Nuggets" ar 13 uzvarām 16 dueļos ir otrā Rietumos.