"Flames" treneris Pīterss atvainojas par rasistiskiem izteikumiem

FOTO: AP/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Kalgari "Flames" galvenais treneris Bils Pīterss atvainojies par pirms desmit gadiem veiktiem rasistiskiem izteicieniem.

Tiek vēstīts, ka Pīterss pirms desmit gadiem Nigērijas izcelsmes Ukrainas hokejistam Akimam Aliju veltījis kritiku par izvēlēto mūziku komanda ģērbtuvē. Speciālists hokejista izvēlēto mūziku kritizēja ar vārdiem "nēģeris", bet neilgi pēc tam Aliju nonāca pēc spēka zemākā līgā.

Par šo notikumu hokejists paziņoja savā "Twitter" kontā, tomēr vēstījums netika adresēts Pītersam, bet gan nesen amatu zaudējušajam Maikam Bebkokam, kurš nesen tika atlaists no Toronto "Maple Leafs" vienības.

Bebkoks šobrīd atrodoties Kalgari, bet Pīterss iepriekš bija viņa protežē. Bebkoks Kalgari speciālistu iepriekš trenēja, strādājot koledžu līmenī.

"Lai arī tas bija atsevišķs gadījums, kuru uzreiz nožēloju, uzņemos atbildību par saviem vārtiem," paziņojumā raksta Pīterss, piebilstot, ka izteikumi bija dusmu lēkmes brīdī un neatspoguļo viņa vērtības.

"Pēc incidenta esmu to ļoti nožēlojis un tagad atvainojos visiem, kurus mani vārdi ir aizskāruši. Ar teikto negribēju kādam izrādīt necieņu un izteikumi nebija kādam konkrēti adresēti. Tomēr tam nav nozīmes. Tas bija sāpīgi un pazemojoši. Es patiešām atvainojos," rakstīts Pītersa paziņojumā.

Pēc šī incidenta nākšanas gaismā runīgāks kļuvis arī Pītersa bijušais asistents Karolīnas "Hurricanes" komandā Rods Brindamūrs. Viņš apgalvo, ka Pīterss sitis un spēris savas komandas spēlētājiem.

"Kluba vadība ar to ātri tika galā un nekas tāds vairs neatkārtojās," atklāja Brindamūrs.

"Flames" uzsākusi izmeklēšanu, bet Pīterss trešdien nebija uz komandas soliņa mačā, kurā Kalgari komanda viesojās pie Bufalo "Sabres". Komandu vadīja viņa asistents Džefs Vords.

Aliju pie Pītersa spēlēja 2008./2009. un 2009./2010.gada sezonā Amerikas hokeja līgas (AHL) vienībā Rokfordas "IceHogs", bet otrajā gadā pēc starpgadījuma ar treneri viņš tika nosūtīts uz Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) klubu Toledo "Walleye".

Ukrainā augušais nigērietis septiņu gadu vecumā ar ģimeni pārvācās uz dzīvi Kanādā, bet pēc vairākām sezonām AHL un ECHL līgās, viņš aizvadīja arī septiņas spēles NHL.

Pītersam šī ir otrā sezona pie Kalgari vienības stūres.

Uz augšu