Sevastova un Ostapenko ar nepacietību gaida cīņu pret ASV izlasi

Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijas vadošās tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko ar nepacietību gaida nākamgad gaidāmās spēles Federāciju kausā ("Fed Cup") pret spēcīgo ASV izlasi, vēsta Latvijas Tenisa savienība (LTS).

Latvijas sieviešu tenisa izlasei ar līderēm Sevastovu un Ostapenko ierindā nākamgad būs jāaizvada kvalifikācijas spēles pret titulēto ASV valstsvienību. Šīs spēles 7. un 8. februārī norisināsies ASV pilsētā Everetā.

Izlozes kārtībā tika noteikts, ka Latvijas pretiniece kvalifikācijas turnīrā būs ASV izlase, kas "Fed Cup" turnīrā triumfējusi 18 reizes. Gaidāmo spēļu norises vieta Evereta atrodas netālu no ASV un Kanādas robežas, Vašingtonas štatā.

Abām izlasēm tā būs pirmā savstarpējā tikšanās reize un tās spēles aizvadīs "Vēja Eņģeļu" arēnā, kuras ietilpība ir 8300 cilvēku.

"Ar nepacietību gaidu spēles pret ASV valstsvienību, jo man ir gods pārstāvēt savu valsti, kā arī tāpēc, ka ASV vienmēr esmu veiksmīgi spēlējusi. ASV izlase neatkarīgi no tās sastāva ir ļoti spēcīga komanda. Tas mums būs nopietns pārbaudījums, bet mēs darīsim visu iespējamo, lai iepriecinātu Latvijas tenisa līdzjutējus," sacīja Sevastova.

"Nekad neesmu atteikusi spēlēšanai Latvijas izlasē, to esmu darījusi pēdējos 9 gadus. Arī nākamais gads valsts mērogā ir ļoti svarīgs, jo papildus "Fed Cup" ir arī olimpiskās spēles Tokijā - visās sacensībās centīšos cienīgi reprezentēt Latviju," norādīja Ostapenko.

"Spēlēt par savu valsti vienmēr ir liels gods, tāpēc es centīšos parādīt savu labāko sniegumu, lai mēs kopīgiem spēkiem iekļūtu finālturnīrā. Mēs esam spēcīga komanda - ja rādīsim labāko sniegumu, neviens pretinieks nav neuzvarams," piebilda Ostapenko.

Aizvadītajā vasarā tapa zināms, ka tiks mainīts "Fed Cup" turnīra formāts. Šajā finālturnīrā spēkosies 20 labākās pasaules komandas, tomēr, lai noskaidrotu, kuras tās būs, 7. un 8. februārī tiks aizvadītas turnīra kvalifikācijas spēles, kurās 16 komandas sadalīs 8 ceļazīmes uz "Fed Cup" lielo finālu, kas no 14. līdz 19. aprīlim norisināsies Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā.

Kvalifikācijas kārtā katrai valstij būs jāaizvada četras vienspēles un viena dubultspēle - 7. februārī divas vienspēles, savukārt 8. februārī - divas vienspēles un dubultspēle.

Kvalifikācijas kārtā par iekļūšanu lielajā finālā cīnīsies Nīderlande, Baltkrievija, Rumānija, Krievija, Brazīlija, Vācija, Spānija, Japāna, Šveice, Kanāda, Beļģija, Kazahstāna, Slovākija, Lielbritānija, ASV un Latvija.

Kvalifikācijas kārtu uzvarējušām komandām pievienosies pērnā gada finālistes Austrālija un Francija, kā arī rīkotājvalsts Ungārija un īpašo uzaicinājumu jeb "wild card" saņēmusī Čehijas izlase.

Savukārt tās 8 komandas, kas zaudēs kvalifikācijas spēlēs, aizvadīs 2020. gada "Fed Cup" izslēgšanas spēles, kas notiks tajās pašās dienās, kad fināla turnīrs.

Latvijas sieviešu tenisa izlase šā gada februārī "Arēnā Rīga" pieveica Slovākijas tenisistes, savukārt aprīlī piekāpāmies spēcīgai Vācijas izlasei.

Aprīlī cīņā pret Vāciju traumas dēļ Latvijas izlases sastāvā nespēlēja Sevastova.

Uz augšu
Back