"Riga FC" sastāvu papildina Maikls Džordans Nkololo

Maikls Žordans Nkololo FOTO: Riga Football Club/Facebook

Latvijas čempionvienība futbolā "Riga FC" vienojusies ar 27 gadus veco Francijā dzimušo pussargu Maiklu Džordanu Nkololo, pirmdien paziņoja klubs.

Viņš ir aizvadījis 26 spēles Francijas spēcīgākajā līgā "Ligue 1", pārstāvējis klubus arī Horvātijā un Rumānijā, kā arī piecos mačos pārstāvējis Kongo Demokrātiskās Republikas valstsvienību.

Nkololo ir dzimis 1992. gada 9. novembrī Francijā, kur 2012. gadā "Ligue 2" čempionāta komandā "Chateauroux" arī sāka profesionāla futbolista karjeru. Šajā vienībā Nkololo pavadīja vienu sezonu, bet tad pārcēlās uz citu "Ligue 2" komandu "Clermont", kur aizvadīja pirmo nopietno sezonu Francijas pēc spēka 2. līgā. Maikls nospēlēja 32 spēles, 16 sāka pamatsastāvā, guva vienus vārtus un nopelnīja četrus brīdinājumus.

"Clermont" komandā Nkololo nospēlēja vēl vienu sezonu, piedaloties 18 mačos, atkal gūstot vienus vārtus un nopelnot četrus brīdinājumus. Pēc šīs sezonas par Nkololo bija interese no "Ligue 1" klubiem, un futbolists parakstīja līgumu ar spēcīgākā čempionāta vienību "Caen". Nkololo uzreiz izkaroja vietu sastāvā un piedalījās 16 "Ligue 1" sezonas spēlēs.

2016./2017. gada sezonā Nkololo 12 mačos pārstāvēja "Ligue 2" vienību "Laval". Nkololo guva vienus vārtus.

2017./2018. gada sezonā Nkololo atkal spēlēja Francijas spēcīgākā čempionāta vienībā "Caen". Desmit spēles, no kurām četrās devās komandas sākumsastāvā.

2018./2019. gada sezonā Nkololo 16 spēlēs guva vienus vārtus Rumānijas augstākās līgas kluba "Hermannstadt" rindās. Pēc tam uz diviem mačiem Nkololo pievienojās Horvātijas spēcīgākā čempionāta klubam "Istra 1961", turpinājumā atgriežoties Rumānijā, kur gan ilgi vairs neuzkavējās.

Karjeras lielāko daļu Nkololo spēlējis Francijas spēcīgākajos čempionātos "Ligue 1" un "Ligue 2", kur aizvadījis attiecīgi 26 un 64 spēles. Piecos mačos Nkololo pārstāvējis arī Kongo Demokrātiskās Republikas valstsvienību, gūstot arī divus vārtus.

"Riga FC" komanda šosezon un arī pērn kļuva par Latvijas futbola virslīgas čempioni.

Uz augšu
Back