"Vasarā sportistiem notiek regulāras medicīniskās pārbaudes. Kad būs gatavs stadions "Daugava", arī Latvijas Olimpiskās vienības ārsti plāno pārcelties no Mežaparka uz šejieni - viss būtu vienuviet," vēl vienu argumentu par labu starta estakādei stadionā min Kols.
"Šobrīd Sigulda ir triju sporta veidu centrs Latvijā - kamaniņu sporta, bobsleja un skeletona. Oktobrī un novembrī šeit ir pabijuši 25 valstu kamaniņu braucēji, 20 valstu skeletonisti un deviņu valstu bobslejisti. Viņi trenējas gan trasē, gan - liela daļa no viņiem - arī ledus starta estakādē un sporta centrā. Tāpēc varbūt izdevīgāk ir šādu starta estakādi veidot Siguldā," par alternatīvo risinājumu stāsta Dukurs, kurš noraida viņam adresētos pārmetumus par ģimenes biznesu Siguldas trasē, norādot, ka 2009.gadā tapušo ledus starta estakādi, kuru sākumā bija plānots būvēt Ventspilī, toreiz akceptējuši visu triju ledus renes sporta veidu pārstāvji.
"Izmaksas Siguldā nebūtu lielas, jo Latvijas junioru izlases treneris Gints Dzērve tādu estakādi ir radījis Murjāņos, izveidojot ar buldozeru. Minimums ir segums un sliedes. Pat jumts minimālisma finansējumā nav vajadzīgs. Tā tas jau ir daudzās vietās pasaulē. Šobrīd vismaz man liekas loģiskāk tādu estakādi būvēt Siguldā, uz kurieni trenēties brauc citu valstu sportisti."
Par Latvijas skeletona tēvu sauktais Dukurs min vēl vienu būtisku argumentu - ēkas uzturēšanu.
"Nav māka par valsts līdzekļiem uzcelt kādu būvi. Svarīgi ir to pēc tam uzturēt bez zaudējumiem, ar ko es ikdienā saskaros. Es labprāt arī ledus starta estakādē redzētu sportistus trenējamies katru dienu, bet tā tas diemžēl nav."
Vai šodien LOK Izpildkomitejas sēdē tiks rasts visas puses apmierinošs risinājums, rādīs laiks, taču ir skaidrs, ka "sausā" starta estakāde Latvijā ērti pieejamā vietā bobslejistiem panākumu turpināšanai ir vajadzīga.
Savukārt stadions "Daugava" savā interneta mājaslapā joprojām piedāvā savā teritorijā izmantot "profesionālu bobsleja starta estakādi", taču neiestājas par tās nepieciešamību nākotnē.