Maz ticams, ka Timma un Bertāns palīdzēs izlasei; ir cerība par Strēlnieku

Latvijas vīriešu basketbola izlases spēlētāji Jānis Strēlnieks (no kreisās), Jānis Timma un Dairis Bertāns FOTO: Edijs Pālens/LETA

Neviens no ULEB Eirolīgas klubiem vēl nav devis skaidru atbildi par Latvijas basketbolistu spēlēšanu vai nespēlēšanu februārī gaidāmajos 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačos, Latvijas Basketbola savienības (LBS) "Facebook" tiešraidē translētajam raidījumam "Basketstudija 2+1" atklāja valstsvienības ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs.

Latvijas izlase 21.februārī Rīgā uzņems Bosniju un Hercegovinu, bet trīs dienas vēlāk viesosies pie Bulgārijas.

20.februārī Eirolīgas 25.kārtas mači Pirejā un Milānā paredzēti Rihardam Lomažam, Jānim Timmam un Dairim Bertānam, bet dienu vēlāk Belgradā un Atēnās - Jānim Strēlniekam un Rolandam Šmitam. 

Vasarā raidījumā "Sporta Mikrofons" Strēlnieks atklāja, ka Krievijas klubs Maskavas CSKA viņam februārī Melnkalnē gūtās traumas dēļ neļaus palīdzēt izlasei sezonas laikā paredzētajās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs.

Ar kluba pārstāvjiem ticies arī Štālbergs, taču viņa prognozes šobrīd nav tik pesimistiskas.

"Ar CSKA bija pietiekami laba un produktīva tikšanās. Viņi teica, ka šķēršļus nekad nav likuši, diplomātiski norādot, ka lēmumus pieņem paši spēlētāji, kuri konsultējas ar treneriem. Kad Tallinas "Kalev"/"Cramo" būs spēlē ar CSKA, tad Roberts Štelmahers vēlreiz parunās ar Itudi," stāstīja Štālbergs.

Mazāk ticama ir Maskavas apgabala "Himki" basketbolistu Timmas un Bertāna palīdzība.

"Tikos ar "Himki" komandas ģenerālmenedžeri. Viņi šogad atvēruši visus makus. Sastāvs ir nokomplektēts spēcīgs un tajā ieguldīts daudz naudas. Līdz ar to, tiek prasīts arī rezultāts, par kuru atbildēs komandas ģenerālmenedžeris. Saprotam, ka viņš negrib riskēt un laist spēlētājus. Taču negribētu tam uzlikt krustu tā, ka viss ir beidzies. Vēl ir priekšā tikšanās ar Lomaža un Šmita komandām. Ceru, ka katrā logā būs kāds Eirolīgas spēlētājs," stāstīja Štālbergs.

Šobrīd zem lielas jautājuma zīmes ir Andreja Gražuļa spēlēšana izlasē, jo tajā laikā Itālijas otrajā līgā notiek spēles.

Latvijas vīriešu izlases pretinieki 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas H grupā būs Grieķijas un Bulgārijas, kā arī Bosnijas un Hercegovinas izlases. Pirmās spēles kvalifikācijas ciklā tiks aizvadītas februārī.

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība kopš 1992.gada 11 reizes spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīrā, līdz šim labāko rezultātu sasniedzot 2017.gadā, kad tika izcīnīta piektā vieta.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks četrās valstīs - Čehijā (Prāgā), Gruzijā (Tbilisi), Itālijā (Milānā) un Vācijā (grupas turnīrs Ķelnē, izslēgšanas spēles Berlīnē).

Šovasar par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts Roberts Štelmahers. Viņa palīgi būs Uvis Helmanis, Raimonds Feldmanis un fiziskās sagatavotības speciālists Oskars Ernšteins.

Uz augšu
Back