Brāļi Dukuri aizvadīs sezonas otrās sacensības
Pasaules kausa izcīņa

Martins Dukurs FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri šodien Leikplesidas trasē ASV aizvadīs Pasaules kausa otrā posma sacensības.

Pirmais brauciens sāksies plkst.21, bet otrais - plkst.22.45. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Pagājušajā svētdienā turpat Leikplesidā sezonas pirmajā posmā M.Dukurs izcīnīja otro vietu, bet T.Dukurs bija sestajā pozīcijā. Uzvaru sezonas ievadā svinēja vācietis Aksels Junkgs

Iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Martins Dukurs finišēja trešajā, bet Tomass Dukurs - septītajā vietā. Gan pasaules čempionātā Kanādas trasē Vistlerā, gan Eiropas meistarsacīkstēs Īglsas trasē Austrijā Martins Dukurs uzvarēja, kļūstot par seškārtēju pasaules un desmitkārtēju Eiropas čempionu. Tomass Dukurs ieņēma attiecīgi piekto un ceturto vietu.

Abiem brāļiem sezonas galvenās sacensības būs Eiropas čempionāts Siguldā un pasaules čempionāts Altenbergas trasē, kurā latvieši siltā laikā aizvadīja treniņus pirms sezonas.

Lielākās izmaiņas vairumam skeletonistu nācās veikt pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā, kas paredz, ka sportists kopā ar kamanām nedrīkst svērt vairāk par 120 kilogramiem. Tādējādi Tomasam nācās nomest ķermeņa kilogramus, kā arī uzlabot savu braucamo. 

Sestdien un svētdien turpat Leikplesidā notiks bobsleja četrinieku sacensības, Latviju pārstāvot Oskaram Ķibermanim. 

Sākotnēji pirmais posms bija paredzēts Pārksitijā, tam norisinoties no 25.novembra līdz 1.decembrim, tomēr Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) ievadošo etapu pārcēla uz Leikplesidu. Sacensības Pārksitijā tika nolemts atcelt, jo trases personāls nevarēja garantēt, ka līdz sezonas sākumam izdosies salabot saldēšanas sistēmu. Tāpēc, lai izvairītos no lieka riska, lemts sacensības pārcelt uz Leikplesidu.

Pēc šī posma Pasaules kausa sezona turpināsies janvārī ar mačiem Vinterbergā, Laplaņā, Insbrukā un Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnīsies Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

Uz augšu
Back