Latvijas sieviešu florbola izlase PČ cīnīsies par septīto vietu

Latvijas izlases florbolistes FOTO: IFF International Floorball Federation

Latvijas sieviešu florbola izlase sestdien Šveicē notiekošajā Pasaules čempionātā cīņā par 5.-8.vietu piedzīvoja zaudējumu, kā rezultātā sacensības augstāk par septīto pozīciju neizdosies noslēgt.

Latvijas izlase ar rezultātu 1:6 (1:2, 0:2, 0:2) piekāpās Polijai.

Vienīgos vārtus Latvijas izlasē iemeta Elizabete Pavlovksa.

Latvietes maču iesāka ļoti neveiksmīgi, jo jau 42.sekundē Dominika Bučeka vadībā izvirzīja polietes. Turpinājumā spēle nedaudz pierima, bet 11.minūtē 2:0 izdevās panākt Malvinai Zagorskai, savukārt nepilnas četras minūtes vēlāk vadību uz pusi sadeldēja Pavlovska.

Otrajā periodā latvietes vārtus neguva, bet uz saviem vārtiem ļāva izpildīt 12 metienus, no kuriem divi arī bija precīzi. Arī trešās trešdaļas ievads nebija veiksmīgs, jo jau sestajā minūtē 5:1 panāca Angņeška Timeka-Džadkovica. Pusotru minūti vēlāk Bučeka guva savus otros vārtus, bet noslēdzošajās minūtēs iniciatīvu pārņēma latvietes, tomēr vairāk precīzus raidījumus neizdevās veikt.

Par spēles labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta Pavlovksa, bet Polijas komandā šo godu izpelnījās Bučeka.

Līdz ar zaudējumu Latvijas izlase pasaules čempionātā vairs nevar iekļūt starp piecām vadošajām valstsvienībām, kā rezultātā, par septīto vietu nāksies cīnīties ar Vāciju. Latvietes iepriekš pasaules čempionātos ar Polijas izlasi bija tikušās divas reizes, abās izcīnot uzvaru.

Sestdienas pirmajā spēlē, kurā izlases cīnījās par 5. līdz 8.vietu, uzvaru ar 6:1 pār Vāciju svinēja Slovākijas valstsvienība.

Pirmajā Latvija apakšgrupā ar 2:14 zaudēja Čehijai, ar 5:7 atzina Slovākijas pārākumu un ar 1:16 kapitulēja Zviedrijai. Latvietes B apakšgrupā palika pēdējās, bet tas neliedza iekļūt ceturtdaļfinālā, kurā ar 4:10 zaudēts Šveicei.

Tikmēr Polija A apakšgrupā ar 3:14 piekāpās Somijai, otrajā cīņā ar 4:1 uzvarēja Vāciju, bet apakšgrupa noslēdzošajā duelī ar 0:11 kapitulēja Šveicei. Astotdaļfinālā polietes ar 10:3 uzveica Austrāliju, bet ceturtdaļfinālā ar 4:11 piekāpās Čehijai.

Pēc apakšgrupu sacensībām ceturtdaļfinālam uzreiz kvalificējās A un B grupu divas labākās komandas, savukārt šo grupu trešo un ceturto vietu ieguvējām bija jāaizvada vēl viens mačs, kurā par vietu labāko astoņniekā jātiekas ar C vai D apakšgrupas divām labākajām izlasēm. 

Valstsvienības sastāvā iekļautas divas vārtsardzes, piecas aizsardzības spēlētājas un 13 uzbrucējas. Vislielākā spēlētāju pārstāvniecība ir no Kocēnu kluba "Rubene" - septiņas florbolistes. Četras spēlētājas pārstāv klubu "Ķekava", trīs - "Ķekavas Bulldogs", bet pa vienai - pirmās līgas komandas "NND" (Rīga) un "Lekrings" (Cēsis). Vēl četras kandidātes ikdienā spēlē ārzemju klubos - Lauma Višņevska - Zviedrijā, Evelīna Garbare - Šveicē, Anna Ankudinova un Elizabete Pavlovska - Somijā.

Latvijas izlase pasaules reitingā šobrīd ieņem augsto piekto vietu, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms diviem gadiem notika Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, valstsvienība izcīnīja sesto vietu. Latvietes piedalījušās visos 11 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos, nekad nefinišējot zemāk par septīto vietu. 2007.gada pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība ieguva pat augsto ceturto vietu, kas ir dalīts visu laiku labākais sasniegums starp visu sporta spēļu Latvijas pieaugušo izlasēm.

Galvenajam trenerim Jurijam Fedulovam palīdz treneris Jānis Inģists, vārtsargu treneris Valērijs Bodnieks un fiziskās sagatavotības trenere Gundega Immere.

Čempionāts Šveices pilsētā Neišatelē norisināsies līdz svētdienai.

Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsardzes: Lauma Višņevska ("Falun", Zviedrija), Kristīne Kirilova ("Ķekava");

aizsardzes: Elizabete Pavlovska ("Rankat Ankat", Somija), Samanta Bērziņa ("Rubene"), Laura Gaugere ("Rubene"), Madara Adamane ("Rubene"), Kristiāna Grāvīte ("Ķekavas Bulldogs");

uzbrucējas: Evelīna Garbare ("Wizards Bern Burgdorf", Šveice), Anna Ankudinova ("Rankat Ankat", Somija), Simona Grāpēna ("Rubene"), Jūlija Rozīte ("Rubene"), Klinta Mārtiņjēkaba ("Ķekava"), Elīza Elizabete Bērziņa ("Ķekava"), Paula Matisone ("Rubene"), Paula Metāla ("Ķekava"), Māra Stapkēviča ("NND"), Līga Vancāne ("Ķekavas Bulldogs"), Džeina Eglīte ("Lekrings"), Inga Ametere ("Ķekavas Bulldogs") un Lība Daija Mikova ("Rubene").

Uz augšu
Back