Zībarta veselības stāvokļa dēļ Rožlapa uz laiku pārņem "TTT Rīga" vadību

Mārtiņš Zībarts FOTO: FIBA.com

Latvijas sieviešu basketbola vienību "TTT Rīga" trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē vadīs Matīss Rožlapa, jo galvenais treneris Mārtiņš Zībarts saslimis ar plaušu karsoni, vēsta komanda.

Trešdien "TTT Rīga" aizvadīs Eirolīgas spēli izbraukumā pret Prāgas USK. Diemžēl uz Prāgu nedosies komandas galvenais treneris Zībarts, kurš ir saslimis ar plaušu karsoni.

TTT komandu Prāgā vadīs treneris Rožlapa, kurš Zībartu aizstāja Eirolīgas spēlē pret Jekaterinburgas UGMK, kad galveno treneri trešajā ceturtdaļā pēc otrās tehniskās piezīmes izraidīja no zāles. Rožlapa paralēli trenē arī "TTT Juniores" komandu un strādā par trenera asistentu Latvijas sieviešu basketbola valstsvienībā. 

Latvijas komanda pēdējo spēli Eirolīgā aizvadīja pagājušajā trešdienā, kad mājās ar 60:68 piekāpās Venēcijas "Umana Reyer", kuras sastāvā bija Anete Šteinberga un Laura Meldere.

Latvijas čempionvienības nākamā pretiniece Prāgas USK A grupā atrodas otrajā vietā ar sešām uzvarām un vienu zaudējumu, kamēr "TTT Rīga" ar vienu uzvaru septiņos mačos ir pēdējā, astotajā vietā. Abas komandas tikās Eirolīgas sezonas atklāšanas spēlē Rīgā, kur pārākas ar 66:73 bija Čehijas čempiones.

"TTT Rīga" basketbolistes iepriekšējā sezonā pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas sasniedza Eiropas labāko astoņnieku. Latvijas vadošā komanda ceturtdaļfināla sērijā atzina spēcīgās Jekaterinburgas UGMK pārākumu, Krievijas klubam pēc tam triumfējot finālčetrinieka turnīrā.

Rīgas klubs iepriekšējās sezonas Eirolīgas turnīru sāka no kvalifikācijas, tajā divu spēļu summā pārspējot Aneti Šteinbergu un Venēcijas "Umana Reyer" komandu, bet 2019./20.gada sezonā Latvijas vienībai ir tiesības spēlēt jau pamatturnīrā.

Latvijas komanda Eirolīgā iepriekšējo reizi spēlēja no 2007. līdz 2011.gadam. Nevienā no četrām sezonām rīdziniecēm neizdevās izkļūt no apakšgrupas.

"TTT Rīga" 2018./2019.gada sezonā triumfēja EWBL un jaunizveidotajā Baltijas līgā, kā arī izcīnīja savu 18. Latvijas čempiontitulu

"TTT Rīga" sastāvs 2019./20. gada sezonā: Elizabete Bulāne, Binta Drameha, Paula Strautmane, Megana Hafa, Karlīne Pilābere, Paula Mauriņa, Vanesa Jasa, Aija Klakocka, Eva Indriķe, Anita Miķelsone, Zenta Meļņika, Marina Meibrija, Kitija Laksa, Kate Krēsliņa.

Uz augšu
Back