Vestbruks un Hārdens kaldina "Rockets" uzvaru spēlē pret "Spurs"

Rasels Vestbruks
Rasels Vestbruks Foto: AP/Scanpix

Rasels Vestbruks Hjūstonas "Rockets" rindās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē savu desmito atlēkušo bumbu izcīnīja 1,2 sekundes pirms mača beigām, palīdzot nosargāt uzvaru pār Sanantonio "Spurs".

Hjūstonas "Rockets" pārspēja Sanantonio "Spurs" ar 109:107 (21:35, 32:37, 30:17, 26:18).

Vestbruks guva 31 punktu un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, pēdējo no tām - mača priekšpēdējā sekundē pēc "Spurs" basketbolista Derika Vaita garām mesta soda metiena.

Vestbruks ar divpunktu metienu izvirzīja mājiniekus vadībā, taču līdz pat pēdējās ceturtdaļas vidum pārsvars, kas mača vidū sasniedza arī 25 punktus, bija Sanantonio basketbolistiem. Pēc pirmā puslaika "Spurs" bija vadībā ar 72:53, taču daudz kļūdījās otrajā puslaikā, spēlē sakrājot 18 kļūdas, un mājiniekiem izdevās atspēlēties.

"No visas sirds," komentēja Vestbruks pēc mača. "Reizēm jāaizmirst par basketbolu un jāspēlē, kā liek sirds. Mēs spēlējām no sirds un izcīnījām uzvaru."

Džeimss Hārdens pievienoja 28 punktus, astoņas bumbas zem groziem un septiņas rezultatīvas piespēles, bet "double-double" hjūstoniešu rindās noformēja arī Klints Kapela ar 15 atlēkušajām bumbām un gūtajiem punktiem.

Sanantonio vienībā 19 punktiem 13 izcīnītas bumbas zem groziem pievienoja Lamarkuss Oldridžs.

Panākumu izcīnīja arī čempionvienība Toronto "Raptors", kas mājās ar 133:113 (37:29, 29:25, 38:30, 29:29) pieveica Klīvlendas "Cavaliers".

Kamerūnietis Paskāls Siakams guva 33 punktus, Normens Pauels pievienoja 26, bet Kails Laurijs - 20 punktus un 11 rezultatīvas piespēles, kamēr viesiem 25 punkti Kolina Sekstona kontā.

Kriss Pols guva 30 punktus, izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un astoņreiz rezultatīvi piespēlēja Oklahomasitijas "Thunder" 109:106 (16:37, 33:31, 33:22, 27:16) panākumā savā laukumā pār Čikāgas "Bulls". Pretiniekiem nelīdzēja arī Zeka Lavina 39 gūtie punkti.

Vēl vienā spēlē pamanāms laukumā bija lietuviešu centrs Jons Valačūns, kurš guva 21 punktu un izcīnīja desmit bumbas zem groziem, kamēr Dža Morentam bez 20 punktiem arī desmit rezultatīvas piespēles Memfisas "Grizzlies" 118:111 (36:32, 37:26, 22:28, 23:25) panākumā savā laukumā pār Maiami "Heat", kam Džimijs Batlers guva 25 punktus.

Visbeidzot Kristians Džeimss Makolums sakrāja 30 un Damjans Lilards - 27 punktus Portlendas "Trail Blazers" 111:110 (25:33, 34:34, 31:21, 21:22) panākumā viesos pret Fīniksas "Suns".

Mājiniekiem Kellijs Oubrejs guva 24 punktus, kamēr Rikijs Rubio "Suns" rindās sakrāja "triple-double" - desmit punkti, 11 atlēkušās bumbas un 14 rezultatīvas piespēles.

Lilards 26 sekundes pirms mača beigām trīspunktu gājienu pabeidza ar precīzu soda metienu, bet Rubio trīspunktnieks līdz ar mača beigu signālu nebija precīzs, Lilardam, kurš guva 27 punktus, izcīnot savu vienīgo atlēkušo bumbu spēlē.