LHF un "Kurbads" atrisinājuši konfliktu tā dēvētajā "Mareņa lietā"

Rihards Marenis

FOTO: HK Mogo (Facebook)

Latvijas Hokeja federācija (LHF) un hokeja kluba "Kurbads" vadība radusi savstarpēju sapratni tā dēvētajā "Mareņa lietā", teikts abu organizāciju kopējā paziņojumā.

Domstarpības sākās "Optibet" Hokeja līgas (OHL) iepriekšējās sezonas nogalē, kad uzbrucējs Rihards Marenis pēc sezonas beigām Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) no Rīgas "Dinamo" atgriezās "Mogo" sastāvā. OHL pārejas beidzās 15.janvārī, bet sezonu "Mogo" iesākušais Marenis komandā atgriezās pēc šī datuma.

Pret šādu soli iebilda "Mogo" pretiniece finālā "Kurbads" komanda, turpretī LHF neliedza Marenim spēlēt OHL izslēgšanas turnīrā, lēmumu pamatojot ar to, ka Marenis atradās īrē "Dinamo" komandā.

Tikai šī gada jūnijā LHF valde apstiprināja jauno pārēju nolikumu, no kura izriet, ka OHL komandu hokejisti var sezonas laikā atgriezties vienībās, ja iepriekš pārstāvējuši izlases bāzes klubu un līgumā atrunāts sezonas ilgums tajā.

Pēc hokeja kluba "Kurbads" iniciatīvas, septembra sākumā abas puses pārrunāja un rada kompromisu lietā, kas saistīta ar Mareņa atrašanos gan hokeja kluba "Mogo", gan Rīgas "Dinamo" sastāvā pagājušajā sezonā.  

LHF un "Kurbads" ir pieņēmušas lēmumu slēgt mierizlīgumu un izbeigt tiesvedību, kas ierosināta Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

Organizāciju kopējā paziņojumā teikts, ka to mērķi ir veicināt hokeja attīstību Latvijā, dialogu starp LHF un komandu pārstāvjiem, kā arī lēmumu pieņemšanas caurredzamību.  

Uz augšu