Paziņos "Latvijas Gada balva sportā 2019" laureātus

Martins Dukurs FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Svinīgā ceremonijā ceturtdien paziņos "Latvijas Gada balva sportā 2019" laureātus. Balvas tiks pasniegtas kopumā 14 kategorijās.

Uz balvu "Latvijas 2019. gada labākais sportists" pretendē bokseris Mairis Briedis, skeletonists Martins Dukurs, handbolists Dainis Krištopāns, bobslejists Oskars Ķibermanis un motosportists Kaspars Stupelis.

Starp šiem nominantiem tikai viens sportists balvu saņēmis arī iepriekšējos gados. Martins Dukurs ar piecām Latvijas gada labākā sportista balvām ir rekordists.

Par titulu "Latvijas gada labākā sportiste" cīnās pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, svarcēlāja Rebeka Koha, kā arī tenisistes Jeļena Ostapenko un Anastasija Sevastova.

No šīm sportistiem balvu iepriekšējos gados ieguvušas abas tenisistes - pērn Sevastova, bet 2017. gadā Ostapenko.

BALVU PRETENDENTI

Labākais Latvijas sportists

  • Mairis Briedis (bokss)
  • Martins Dukurs (skeletons)
  • Dainis Krištopāns (handbols)
  • Oskars Ķibermanis (bobslejs)
  • Kaspars Stupelis (motokross ar blakusvāģi)

Labākā Latvijas sportiste

  • Tīna Graudiņa (pludmales volejbols)
  • Anastasija Kravčenoka (pludmales volejbols)
  • Rebeka Koha (svarcelšana)
  • Aļona Ostapenko (teniss)
  • Anastasija Sevastova (teniss)

Labākais Latvijas sportists tehniskajos sporta veidos

  • Jānis Baumanis (rallijkross)
  • Pauls Jonass (motokross)
  • Kaspars Stupelis (motokross ar blakusvāģi)

Labākais Latvijas treneris

  • Eduards Andruškevičs (svarcelšana)
  • Dainis Dukurs (skeletons)
  • Bobs Hārtlijs (hokejs)
  • Sandis Prūsis (bobslejs)
  • Genādijs Samoilovs (pludmales volejbols)

Labākā Latvijas sporta spēļu komanda

  • Latvijas vīriešu handbola izlase
  • Latvijas vīriešu hokeja izlase
  • Sieviešu basketbola komanda "TTT Rīga"

Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos

  • Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka (pludmales volejbols)
  • Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis/Arvis Vilkaste/Jānis Strenga (bobslejs)
  • Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs (pludmales volejbols)

Gada uzlecošā zvaigzne

  • Roberts Akmens (kanoe)
  • Kamilla Bartone (teniss)
  • Artūrs Kurucs (basketbols)
  • Ieva Maļuka (peldēšana)
  • Krists Neilands (riteņbraukšana)

Par cīņas gribu (Paraugs sportā)

  • Mārtiņš Pļaviņš (pludmales volejbols)
  • Jānis Strēlnieks (basketbols)
  • Kaspars Stupelis (motokross ar blakusvāģi)

Gada sporta notikums Latvijā

  • "Baltic Open" - Jūrmalas WTA Starptautiskais tenisa turnīrs
  • Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā Valmierā
  • FIA Pasaules rallijkrosa čempionāts "Neste World RX of Latvia"
  • TET Rīgas maratons

Papildus šīm nominācijām, svinīgajā apbalvošanas ceremonijā tiks pasniegta balva arī Gada sporta skolotājam, kuru nosaka Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija.

Tiks pasniegta arī Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva un Artūra Vaidera piemiņas balva labākajam sporta žurnālistam 2019. gadā.

Ikviens sporta interesents tika aicināts piedalīties aptaujā, lai noteiktu Latvijas populārāko sportistu. Ceturtdien paredzēts fināla balsojums par pirmo trijnieku - Pauls Jonass, Dainis Krištopāns un Kaspars Stupelis.

Savukārt balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā šogad saņems hokeja spēles entuziasts, pirmā mākslīgā ledus laukuma ārpus Rīgas izveidotājs, Talsu hokeja kluba dibinātājs un vadītājs, vairāku desmitu Latvijas hokeja izlases dalībnieku audzinātājs Imants Ziediņš.

Uz augšu
Back