Latvijas futbola izlase saglabā 137.vietu FIFA rangā

Latvijas izlases futbolisti

FOTO: Latvijas Futbola federācija

Latvijas vīriešu futbola izlase jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, saglabājusi 137.vietu.

Latvijas izlase decembrī spēles neaizvadīja, un nākamās cīņas Latvijas valstsvienībai varētu būt nākamā gada pavasarī. Tāpat arī citas valstis savā starpā spēlēja maz, minimāli ietekmējot pasaules rangu.

Latvijas izlase ar 1079 punktiem rangā atrodas aiz Mjanmas, kas sakrājusi par diviem punktiem vairāk, bet apsteidz Taivānu, kas tikusi pie 1078 punktiem. Savukārt Honkonga, kuru vada Latvijas izlases bijušais galvenais treneris Miksu Pātelainens, atkāpusies par divām vietām un ar 1073 punktiem ieņem 141.vietu. Tas ir lielākais kritums jaunākajā rangā. No Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) valstīm Latvija apsteidz tikai Moldovu, Lihtenšteinu, Maltu, Gibraltāru un Sanmarīno.

Dienvidu kaimiņi lietuvieši rangā saglabājuši dalītu 131.vietu, bet Igaunijas izlase - 103.pozīciju.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45.vieta, kas tika sasniegts 2009.gadā. Savukārt antirekords ir 148.pozīcija 2017.gadā.

FIFA ranga pirmajā piecdesmitniekā izmaiņas nav notikušas. Līderpozīcijas joprojām ieņem pagājušā gada Pasaules kausa bronzas medaļu īpašniece Beļģija, apsteidzot trofejas ieguvēju Franciju. Tālāk ir Brazīlija, Anglija, Urugvaja, Horvātija, Portugāle, Spānija, Argentīna un Kolumbija.

Uz augšu